Koepka jde ve stopách bratra. V JAR útočí na vítězství

Chase Koepka

Nováček European Tour a mladší bratr loňského vítěze US Open Chase Koepka hraje v Jižní Africe o svůj velký kariérní průlom. Chase tak zatím kráčí ve šlépějích Brookse, který se do světové špičky také probojoval evropskou cestou.

Brooks Koepka začínal před lety rovněž na Challenge Tour. Startoval i na D+D REAL Czech Challenge na Kunětické hoře, kde dodnes drží rekord hřiště výkonem 62 ran z roku 2013. Na nižší evropské túře vyhrál čtyři turnaje, než se posunul o patro výš, a pak dále na PGA Tour až k loňskému triumfu na majoru.

Touto prošlapanou cestičkou ho následuje i o tři roky mladší Chase. Ten sice na Challenge Tour loni nevyhrál, ale také startoval na Kuňce. V druhé evropské lize se zdržel pouze jednu sezónu. Pětkrát byl v TOP 10 a v Order of Merit byl devátý, čímž si zajistil kartu na European Tour.

A nyní už Chase útočí na vítězství. Na BMW SA Open v Ekurhuleni je po třech kolech dělený třetí, když ztrácí na čelo leaderboardu tři rány. V sobotu zahrál 68 ran (-4).

"Je to poprvé, co jsem v této pozici," užívá si nový pocit Koepka, který je o poznání menší a lehčí než jeho bratr, který je vyhlášeným ranařem. Chase vyznává spíš přesnost než délku. "Pokusím se hrát v neděli jako každý jiný den," dodal Američan.

Nadhánět bude domácího favorita Brandena Grace, který na něj má náskok dvou ran. Ještě o ránu lépe je na tom vedoucí Angličan Chris Paisley. Ten v Glendower Golf Clubu rovněž usiluje o premiérové vítězství na European Tour.

"Jsem opravdu pyšný na to, jak hraji. Cítím se vážně klidný, necítím se stresovaný," uvedl Paisley. Uvidíme, co s jeho nervovou soustavou udělá finálové kolo a vidina prvního vítězství.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení