Finau trefil parádní eso, Thomas už je v TOP 10

Tony Finau

Tony Finau už dal prý v životě 10 es, ale dosud ani jedno na PGA Tour. To se změnilo v sobotu na Havaji, kde na 17. jamce hřiště Waialae trefil perfektní ránu osmičkou železem ze 164 metrů.

Sedmnáctka byla pro Američana osmou jamkou ve třetím kole. Jeho rána osmičkou měla ideální parametry. Jediné o co se Finau strachoval, bylo, aby míček zastavil na greenu.

"Přidal jsem mu výšku, protože jsem věděl, že je to jediný způsob, jak se mi míček může zastavit na greenu. Myslím, že většina stížností týkající se toho greenu jsou taková, že vám na něm míček prostě nezastaví," vysvětloval Finau, jemuž se míček na greenu opravdu zastavil.

Podívejte se jak.

"Trefil jsem zkrátka perfektní ránu. Šance na to, že se něco takového stane v turnaji, je docela dobrá. Byl to pro mě speciální moment," řekl Finau, který si pořád pamatuje své první eso.

"Bylo to v devíti letech na Blue course v Doralu na patnáctce na malém Doral junior public links. Hrál jsem osmičkou železem ze 105 metrů, když to tam spadlo," vzpomínal Finau, kterému eso na Havaji zatím nepomohlo k lepšímu, než dělenému 40. místu.

Do TOP 10 už se vyškrábal obhájce vítězství Justin Thomas. Po dvou kolech za 67 zahrál třetí rundu za 66 a na čelo leaderboardu ztrácí šest ran.

"Zbývá ještě hodně birdie jamek k odehrání. Můžu tady jít s výsledkem dolů, vím to, teď to jenom zahrát. Jsem rád, že jsem se aspoň dostal do pozice, kdy ještě trochu můžu myslet na obhajobu," komentoval své dělené deváté místo Thomas.

Stále se zlepšuje také Jordan Spieth, který zahrál v sobotu 66 ran (-4). Zároveň se však pořád potýká s putováním. První den potřeboval 30 puttu, druhý 33 a třetí 31.

"Buďme trpěliví, je to proces. Vracím se k nastavení a komfortu, který jsem cítil v roce 2015 a 2016 a který loni trochu odešel," vysvětloval Spieth, který po třetím kolo poskočil o 20 míst na dělené 28. místo.

Na první vítězství v kariéře útočí na Havaji Tom Hoge. Vede ale jen o jedinou ránu. Na záda mu dýchají Patton Kizzire a Brian Harman, který vedl po 36 jamkách. Kizzire už v této sezóně vyhrál OHL Classic at Mayakoba a usiluje o návrat do čela FedEx Cupu.

Sestřih 3. kola

Průběžné výsledky zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení