Evropa vyhrála EurAsia Cup. Ovládla nedělní singly

Tým Evropy

Hráči Evropy obhájili vítězství ve třetím ročníku EurAsia Cupu, i když jejich triumf nad Asií již nebyl zdaleka tak dominantní, jako před dvěma lety. Evropané otočili výsledek až poslední třetí den během singlů a nakonec vyhráli 14 – 10.

První i druhý den soutěže dvanáctičlenných týmů končil pokaždé jednobodovým vedením Asiatů, kterým celkově o něco lépe vyšly souboje dvojic. Evropa potvrdila roli favoritů až třetí den během 12 singlů, kterých vyhrála hned osm oproti třem soupeřovým. Jeden souboj se vypůlil.

Vítězný bod donesl kapitánovi Thomasi Bjornovi Belgičan Thomas Pieters. Potvrdil tak nedělní dominanci Evropy, která vyhrála sedm z prvních osmi soubojů třetího dne na hřišti Glenmarie Golf and Country Clubu v Kuala Lumpur.

Pieters si na prvních šesti jamkách zajistil pohodlné vedení, ale Korejec Byeong Hun An to nevzdal. Na čtrnáctce už bylo srovnáno. Následující dvě jamky ale vyhrál opět Pieters a dostal soupeře pod velký tlak. Ten vyhrál sice následující jamku, ale osmnáctka byla vypůlena a Evropa mohla začít předčasně slavit.

A taková byla radost hráčů v šatně po proslovu kapitána.

"Vždycky je dobré získat vítězný bod. Měl jsem dobrý start, ale pak jsem hrál dost špatně uprostřed kola, než jsem zahrál několik dvě dobrá birdie," komentoval Pieters osmý a rozhodující singl.

Spolu s ním přispěli v neděli k vítězství Evropy Alex Noren, Tommy Fleetwood, Henrik Stenson, Rafa Cabrera Bello, Bernd Wiesberger, Alexander Levy a Tyrrell Hatton. Svým soupeřům podlehli jen Paul Casey, Ross Fischer a Paul Dunne. Matthew Fitzpatrick půlil.

Cabrera Bello byl v neděli jeden z nejdominantnějších Evropanů. Když na devítce zavěsil svůj více než 9metrový putt, vedl už o pět jamek. Svůj souboj s Gavinem Greenem ukončil už na 15. jamce. "Jsem samozřejmě rád, že jsem hrál tak dobře a přinesl bod pro svůj tým," uvedl Španěl.

Evropané tak neprohráli ani třetí týmový souboj s Asií v soutěži, která se hraje od roku 2014 pokaždé v Malajsii. Nevyhráli jen první ročník, který skončil nerozhodně. Předloni už ale jasně dominovali, když vyhráli 18,5 – 5,5. Letos své vítězství obhájili.

Konečné výsledky naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení