Anglie má nového šampiona. V JAR dominoval Paisley

Chris Paisley

European Tour je bohatší o dalšího šampiona. Poprvé v kariéře si na nejvyšší evropské túře připsal triumf Angličan Chris Paisley, který si jistým způsobem pohlídal vedení patřící mu již po třetím kole. Odolal i náporu domácího favorita Brendena Grace.

Grace měl přitom skvělý start do finálového kola a rychle smazal Paisleyho těsný náskok na čele leaderboardu. Oba hráči spolu šli v závěrečném flightu a nabídli fanouškům turnaje s oficiálním názvem BMW SA Open Championship Proudly hosted by the City of Ekurhuleni drama.

Paisley vyhrál proto, že nechyboval. Za celý turnaj zahrál pouze třikrát bogey. To poslední v sobotu. V neděli měl čistou skórkartu s šesti berdíky a to rozhodlo.

Grace hrál vedle něj o poznání divočeji. Sice zahrál dva eagly a tři birdie, ale také double bogey a bogey. Nebýt toho, rozhodovalo by se v play off. Takhle Paisley vyhrál o tři rány. Poslední kolo zahrál za 66, Grace za 68.

"Je to neuvěřitelné. Stále nemohu uvěřit tomu, že jsem porazil Brandena v přímém souboji v jeho zemi před vším tím řevem jeho fanoušků. Bylo to tvrdé, ale zkrátka jsem hrál skvěle," radoval se jednatřicetiletý Angličan.

"Byl jsem trochu mimo sebe. Abych byl upřímný, vůbec jsem si nemyslel, že jsem schopný hrát takhle dobře. Vystoupat na vrchol na tak úžasném místě je nádherné," řekl Paisley, jehož největším dosavadním úspěchem je vítězství na Challenge Tour v roce 2012. Na European Tour byl dosud nejlépe třikrát třetí.

V Glendower Golf Clubu se nenechal zaskočit skvělým startem Grace, který na prvních dvou jamkách umazal hned tři rány a převzal vedení. Paisley kontroval devítimetrovým puttem do birdie ještě na druhé jamce, kterým se vrátil na čelo leaderboardu po bok světové třicítky. Pak už to byla jamkovka.

Paisley byl precizní a na druhé devítce měl chvíli náskok už pět ran. Grace sice ještě předvedl skvělou sekvenci jamek 13 – 16, kde umazal čtyři rány, ale jeho soupeř už si náskok hlídal. Zaskóroval na 13 a 15 a pak už si jen kontroloval pary.

Angličan se tak vytáhl i před svojí manželkou Keri, která mu poprvé dělala kedíka. "Nemůžu dostatečně vyjádřit, jak byla skvělá, což platí i v životě. Neudělala jedinou chybu v odhadu. Je to poprvé, co dělala caddieho a nemůžu ji dostatečně poděkovat," dodal vítěz.

Konečné výsledky naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení