Spilkovou ocenila i PGAC, ta má nové vedení

Klára Spilková

Klára Spilková byla oceněna za výjimečnou sezonu 2017 také na půdě domovské PGAC. Od té obdržela speciální ocenění za skvělé výsledky na Ladies European Tour, tedy Výroční cenu PGA of Czech Republic za rok 2017. Zásadní ale o víkendu byla volba nového vedení.

V té uspěl dosavadní viceprezident Roman Svoboda, který v sobotu 13. ledna vyhrál v pražském hotelu Step boj o volbu nového prezidenta asociace. V tajném hlasování porazil Oldřicha Nechanického, přičemž dosavadní prezident Petr Nitra již nekandidoval.

Do vedení, které bylo změnou stanov nově upraveno na pět členů, se dostal na post viceprezidenta Jan Mergl, který byl v minulém volebním období odpovědný za média a komunikace. Třetím zvoleným v rámci Valné hromady byl Tomáš Gryc, který obhájil post vzdělávání.

STK, Czech PGA Tour a hospodaření spolku bude mít na starosti Barbora Barcalová a marketing a média nově Jiří Pospíšil.

Volbě členů předcházela celá řada bodů programu, k těm nejzásadnějším patří zejména změna stanov, která upravila počet členů v představenstvu ze sedmi na zmíněných pět. Došlo tedy k zeštíhlení vedení, které podle předkladatele Romana Svobody povede především k efektivnější práci výboru a snazšímu prosazování jeho myšlenek.

Nové vedení PGAC

Jako na každé valné hromadě byli do řad PGAC slavnostně uvedeni noví členové. Jsou jimi David Mrázek, Karolína Vlčková, Michal Pospíšil, Štěpán Daněk, Michaela Valášková, Martina Lančová, Martin Huf, Jan Smotlacha, David Fára, Lukáš Korda a Staffan Johansson.

Diplomy za dokončené vzdělání v rámci PGAC získala šestice Jan Zatloukal, Matti Erlebach, Eva Koželuhová, Marek Nový, Adam Šťastný a Barbora Vejlupková. Trenérem roku byl vyhlášen Lukáš Martinec, současný mentor Kláry Spilkové. Profesionálem roku se stal podle očekávání loni vynikající Stanislav Matuš.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení