V Egyptě startuje Pro Golf Tour, i se čtyřmi Čechy

Cyril Suk

První turnajem odstartuje v úterý letošní ročník Pro Golf Tour, na které vloni vybojoval Stanislav Matuš plnou kartu na Challenge Tour. Do letošního Red Sea Egyptian Classic zasáhnou hned čtyři čeští hráči.

Jde o Filipa Mrůzka, Cyrila Suka, Martina Příhodu a Michala Pospíšila. Všichni věří v úspěšný vstup do nového roku, když se kromě Mrůzka budou všichni během sezony na Pro Golf Tour zaměřovat především.

I Mrůzek přitom chce odehrát na tradiční německé sérii co nejvíce turnajů, během roku se ale zaměří především na Challenge Tour, na které může startovat díky pozvánkám od Relmostu.

"Loni mi to na Challenge Tour úplně nevyšlo, pětkrát mi unikl cut o ránu, takže rozhodně nebylo nereálné je dělat. Sám přitom vím, že jsem měl obrovské rezervy několika ran, a když si na to dám letos bacha, tak by to mohlo klapnout," řekl nám v rozhovoru před novou sezonou.

První soutěžní odpal v novém roce odpálí v Sokhna Golfclubu v úterý ráno v 7:30 na jedenáctém odpališti, když jeho parťáky pro úvodní dvě kola budou Němec Stefan Still a Maročan Yassine Touhami.

O deset minut později začne sezona na stejném místě pro Martina Příhodu, který se v loňském roce blýskl vítězstvím na akci Moneta Czech PGA Tour v Ropici. Jeho spoluhráči budou Francouz Adrien Bernadet a Mathias Eggenberger ze Švýcarska.

Třetím Čechem v úterních dopoledních flightech bude Cyril Suk, který na rozdíl od Mrůzka s Příhodou bude startovat z jednička, a to za přítomnosti Francouze Juliena Cosentina a Nizozemce Evanlida Silvy dos Santose.

Jako poslední odstartuje Michal Pospíšil, a to v prvním odpoledním flightu startujícím z jedenáctky. Do své první sezony na Pro Golf Tour vstoupí po boku Němce Niklase Griffithse a Korejce Jaewoo Shima.

Turnaj v Egyptě je prvním z devíti, které se v úvodu Pro Golf Tour odehrají od ledna do začátku dubna v Africe. V Egyptě se bude hrát ještě jednou v příštím týdnu, zbylých sedm podniků se uskuteční v Maroku.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení