Češi par nepokořili, nejlépe začali Mrůzek a Pospíšil

Filip Mrůzek

Úvodní kolo prvního turnaje nové sezony Pro Golf Tour se českým golfistům příliš nepovedlo. Na Red Sea Egyptian Classic v Sokhna Golfclubu začali nejlépe Filip Mrůzek s Michalem Pospíšilem, kteří zahráli za +1. Martin Příhoda s Cyrilem Sukem ztrácejí výrazně více.

Pro všechny se jednalo o první soutěžní kolo v novém roce. Mrůzek navíc bere Pro Golf Tour pouze jako zahřívací trénink před turnaji Challenge Tour, na kterých bude startovat díky sponzorským pozvánkám Relmostu.

Do sezony navíc vstupuje s úplně novými holemi Callaway, kterým nahradil dosavadní nádobíčko od Titleistu. Na úvod turnaje si připsal dvě birdie se třemi bogey a skončil jednu ránu nad parem.

Podobně si vedl Pospíšil, který by se naopak chtěl na Pro Golf Tour zaměřit celoročně a pokusit se si uhrát kartu na Challenge Tour, stejně jako se to v minulém roce povedlo Stanislavu Matušovi.

V úterý zapsal do své karty tři birdie, čtyři bogey a po úvodním kole mu se skóre 73 ran (+1) patří stejně jako Mrůzkovi dělená 31. příčka. Cut je na Pro Golf Tour tradičně nastaven pro 40 nejlepších hráčů kromě amatérů.

Těžký boj o cut tak čeká Martina Příhodu, který přitom nezačal vůbec špatně. Stejně jako Mrůzek s Pospíšilem startoval na neobvyklé 11. jamce a po úvodních devíti jamkách byl jednu ránu pod par.

Pak ale přišlo double bogey na dvojce, série tří dabláčů na jamkách 4, 5 a 6 a jen díky birdie na osmičce si nepatrně polepšil alespoň na +3 (T56). Cyril Suk je se skóre plus sedm až na dělené 86. pozici.

Po prvním kole vede Francouz Clement Batut, který se dostal šest ran pod par hřiště. Ránu na něj ztrácí Polák Mateusz Gradecki.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení