Potvrzeno! V kalendáři Challenge Tour je 2x Česko i majory

Czech Challenge

Celkem 23 zemí se v roce 2017 podělí o 29 turnajů Challenge Tour. Dalších pět turnajů bude do žebříčku série započítáno z European Tour včetně dvou majorů - US Open a The Open. V Česku se série zastaví dvakrát, na Kunětické Hoře a na Zbraslavi.

Sedmý ročník D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře se bude hrát tradičně na konci května (24.- 27.), Prague Golf Challenge na Zbraslavi se pak podruhé uskuteční od 5. do 8. července. Oba turnaje pořádá Relmost.

Nejen na těchto turnajích se díky sponzorským pozvánkám Relmostu určitě představí Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Petr Dědek jr., Daniel Suchan a Petr Gál. Společně s nimi pak má místo jisté Stanislav Matuš, který si kartu na Challenge Tour uhrál loni na Pro Golf Tour.

"Jako každý rok zvyšujeme prize money obou turnajů. Na každém z nich si hráči letos rozdělí 185 tisíc Euro," dodává Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

Prvním turnajem sezony bude jako obvykle akce v Keni, která premiérově nabídne nejvyšší prize money v celé sezoně. Koncem března se totiž bude hrát v Nairobi o 500 000 eur.

Julian Suri, vítěz D+D REAL Czech Challenge 2017 (foto: Ota Mrákota)

Ještě zatím není jasné, kde se začátkem listopadu odehraje velké finále okruhu, které v posledních třech letech hostil Omán. Místo konání bude vedle vyvrcholení série upřesněno ještě u jednoho turnaje v polovině září.

Do žebříčku Order of Merit Challenge Tour budou započítány také tři turnaje European Tour - italské Rocco Forte Open, Belgian Knockout a rakouské Shot Clock Masters.

Premiérově budou moci hráči získat body také na dvou majorech - US Open a The Open. Pokud se na tyto dva turnaje velké čtyřky hráči Challenge Tour kvalifikují a projdou cutem, bude jim do žebříčku započítáno 10 procent z vyhraných prize money.

Šampion Prague Golf Challenge 2017 Garrick Porteous a Petr Dědek (foto: Ota Mrákota)

"S tím, že máme dvě nové akce a zvýšené prize money, je před námi velmi slibný kalendář pro rok 2018. Za ty roky jsme si vybudovali díky pomoci rozvoji a růstu naší hry skvělou reputaci. To, v jakém jsme bodě, ukazuje sílu Challenge Tour," těší jejího ředitele Alaina de Soultraita.

Ten je na hráče, kteří úspěšně procházejí jeho sérií, pyšný: "Každý rok ukážeme novou generaci hvězd. V posledním roce dva naši absolventi vyhráli na European Tour a dalších pět si jich udrželo svou kartu."

"Musíme speciálně poděkovat národním federacím, promotérům, sponzorům a partnerům. Bez jejich pokračující podpory by Challenge Tour neexistovala, natož aby se jí tak dařilo a dostala se tam, kde nyní je," dodal Alain de Soultrait.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení