V Dubaji staví světla. Když bude tma, rozsvítí

Sergio Garcia

Organizátoři Omega Dubai Desert Classic investovali do nejmodernějšího osvětlení, aby zajistili, že všichni hráči dokončí svá kola v daný den. Rozhodli se tak proto, že turnaj byl posunutý na dřívější termín, kdy se dříve stmívá.

Opatření je určené zejména pro první a druhé kolo ve čtvrtek 25. ledna a v pátek 26. ledna. Organizátoři instalují světla kolem 9. a 18. greenu hřiště Majlis. Hráči se tak prý nemusí obávat, že by nestihli dohrát kolo a museli by ho dokončit druhý den.

Turnaj, který se v minulosti hrával o týden později, se kvůli dřívějšímu termínu otevřel pouze pro 126 hráčů. O šest méně než loni v únoru. Po zajištění osvětlení jich ale bude opět startovat 132.

"Je to skvělý nápad, který dokonale vyjadřuje naši touhu přinášet do našeho sportu inovace," uvedl šéf European Tour Keith Pelley. "Děkujeme organizátorům za jejich vynalézavost a představivost, která umožní rozšířit o šest hráčů již tak světové startovní pole."

"Žádný profesionál se nikdy nechce vracet na hřiště druhý den, aby nejdříve dokončil předchozí kolo kvůli nedostatku denního světla. Tento zásah, pokud to bude nutné, tuto možnost vyloučí," dodal Pelley.

"Velký amfiteátr vytvořený obrovským zázemím s tribunami, který obklopuje devátý a osmnáctý green Emiratas Golf Clubu, je již takto jednou z nejatraktivnějších golfových scén světa. Teď bude její atmosféra ještě umocněna," řekl dále šéf European Tour.

29. ročník Dubai Desert Classic přivítá jako vždy celou řadu světových es včetně Roryho McIlroye. Nebude chybět loňský obhájce i vítěz Masters Sergio Garcia a celá řada dalších hvězd a major šampionů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení