Cafourek vyhlíží impuls a užívá si diváky: Jsem zvyklý z ping pongu

Jan Cafourek

Má za sebou další hodně povedený turnaj. Jan Cafourek prošel po Dánsku cutem na Challenge Tour také na Slovensku, kde však prožil lehce průměrný víkend. Přesto věří, že ho poslední dva týdny nakopnou k ještě lepším výsledkům.

Cafourek se na D+D REAL Slovakia Challenge zachránil ve hře famózním pátečním kolem za 65 ran (-7). O víkendu už to sice bohužel taková jízda nebyla, ale i tak si polepšil o další ránu na celkové skóre -4, což stačí přesně na dělené 50. místo.

Start do finálového kola měl Cafourek světový. Od klubovny ho doprovázely až na odpaliště hostesky s deštníky, český profík si musel připadat skoro jak hvězda MotoGP.

Na druhou stranu možná i kvůli tomu zahrál hned na jedničce bogey, ze kterého se však rychle oklepal berdíky na jamkách 2 a 6.

"Dnes tam byl trochu vlažnější začátek. Pak jsem se trochu vzpamatoval a začal rány trefovat. Celý den jsem se ale dost trápil na greenu, šance byly," zhodnotil Cafourek své finálové kolo.

To hodně ovlivnil nepovedený závěr úvodní devítky: "Na jamkách osm a devět jsem vyhořel na krátké hře. Na obou jamkách jsem minul green o metr, byly to lehké chipy, ale já z toho nebyl schopný zahrát up and down."

Druhá polovina kola už byla lepší. Díky dalším dvěma birdie na jedenáctce a patnáctce se dokonce dostal pod par hřiště, smolné bogey po trojputtu na šestnáctce ho však vrátilo do paru.

"Byl to super den. Nejlepší na tom je, že se najdou lidé, kteří si utnou volnou neděli a věnují svůj volný čas tomu, jak se honíme po lese. To je krásné," pochvaluje so Cafourek fanoušky, kteří za ním vyrazili na hřiště.

Hole mu nesvazují: "Když nás lidé sledují, tak se mi to líbí. Nejsem z toho rozhodně nervózní, naopak mě to žene dopředu. Na diváky jsem zvyklý už z ping pongu, kdy na nás občas přišlo na play-off i 150 lidí. Užívám si to,"

Aby také ne, když v posledních dvou týdnech konečně prolomil své letošní prokletí na Challenge Tour. Nyní si dá trochu relax, má v plánu nějaký výlet a pak se uvidí. Zbytek července ještě naplánovaný nemá.

"Věřím, že je to impuls, že to dělám dobře a že se někam posouvám. Má hra se začíná dávat dohromady. Určitě to i zvedne sebevědomí," hodnotí posledních čtrnáct dní Cafourek, který ale rozhodně nelétá v oblacích: "Není to ni úplně oslnivého, že byste si řekli wau. Ale snad se to ještě bude zlepšovat."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení