Cut v Egyptě dal pouze Mrůzek, útočí na TOP 10

Filip Mrůzek

Ze čtyř českých hráčů si finálové kolo prvního turnaje nové sezony Pro Golf Tour zahraje pouze Filip Mrůzek. Ve čtvrtek bude navíc atakovat umístění v elitní desítce. Pro Michala Pospíšila, Martina Příhodu a Cyrila Suka naopak turnaj po dvou kolech skončil.

Mrůzek, pro kterého se jedná o první turnaj s novými holemi Callaway, nevstoupil do Red Sea Egyptian Classic ideálně a v prvním kole skončil ránu nad parem. Ve druhém ale zahrál výrazně lépe a po 36 odehraných jamkách dělí 15. příčku, když na TOP 10 ztrácí jedinou ránu.

Ve středu přitom vstoupil do své rundy v Sokhna Golfclubu bogey hned na první jamce. Ztracenou ránu si však vzal zpět berdíkem na čtyřce, a když zahrál birdie stejně jako v prvním kole na osmičce, dostal se pod par.

Na úvod druhé devítky si nejprve připsal čtyři jamky v paru, po kterých přišlo malé nahoru a dolů díky birdie na čtrnáctce a bogey na patnáctce.

Pozitivní náladu do finálového kola si následně přenesl díky své druhé oblíbené jamce hřiště, kterou je osmnáctka. I na ní zahrál zatím v obou případech birdie a bylo z toho kolo za 70 ran (-2) a celkově posun na -1.

Jedna rána pod par stačí po dvou kolech na dělenou 15. příčku, hráči s o ránu lepším výsledkem jsou na dělené osmé pozici.

Stejnou startovní pozici jako Mrůzek měl před druhým kolem Pospíšil. Ten však absolutně nezvládl úvodní devítku, na které zahrál tři bogey (1, 5, 9) s dabláčem na sedmičce, a posunul se pod hranici cutu.

Nad tu se snažil vyšplhat v samém závěru kola, když se vybičoval ke dvěma berdíkům na jamkách 16 a 17, bohužel to ale nestačilo o ránu. Se skóre +4 skončil na prvním nepostupovém děleném 49. místě.

Špatně rozehraný turnaj pak ve středu nezachránili Příhoda se Sukem. Prvně jmenovaný zahrál opět za 75 ran (celkově +6, T60), druhý se sice zlepšil o šest ran, ale po kolech za 79 a 73 zahrál za +8 (T72).

Ve vedení jsou před čtvrtečním finále Polák Mateusz Gradecki a německý amatér Michael Hirmer, kteří se už dostali sedm ran pod par hřiště. Třetí je o ránu zpět další Němec Dominik Pietzsch. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení