VIDEO: 13letý kluk porazil DJe, překvapil i McIlroye

Oscar Murphy

Stále populárnější součást turnajů European Tour, akce Beat the Pro, kterou si loni poprvé vyzkoušeli také šťastlivci na D+D REAL Czech Masters, měla ve čtvrtek v Abú Zabí malého velkého vítěze. Stal se jím teprve 13letý Oscar Murphy, který porazil i Dustina Johnsona.

Asi už víte, o co jde. Na vybraném tříparu se k flightům profíků připojí vždy jeden amatér a dostane šanci pokořit profíky (odtud Beat the Pro). A jedním z nich byl během prvního kola také malý Oscar, který se nezalekl toho, že byl přiřazen k hvězdné skupince hráčů.

Jeho soupeři na 162 metrů dlouhém tříparu 15. jamky totiž byli kromě světové jedničky Dustina Johnsona také loňský vítěz Race to Dubai Tommy Fleetwood a Oscarův golfový idol Rory McIlroy.

Toho jediného přitom svou ranou nepokořil.

Amatérský vyzyvatel slavného tria, který má hendikep 6, totiž s driverem v ruce poslal svůj míček na necelých osm metrů k jamce, což stačilo jak na pokoření Johnsona, tak Fleetwooda. Pouze McIlroy skončil blíže jamce.

Skvělá rána 13letého Oscara Murphyho

"Oscar zde žije. Je ze Severního Irska a fandí mi od PGA Championship 2011 v Atlantě. Mám pocit, že při každém kole, které zde hraji, je mým maskotem. Když jsem ho uviděl za špagáty, tak jsem byl trochu překvapený, ale trefil skvělou ránu," řekl McIlroy.

Ten prožil na Abu Dhabi HSBC Championship obstojné první kolo, díky třem birdie se dostal tři rány pod par a patří mu dělená 17. příčka. Ve vedení turnaje jsou Fleetwood s Japoncem Hidetem Taniharou, kteří se dostali sedm ran pod par hřiště.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení