Skvělý Mrůzek ukočíroval vítr, v Egyptě skončil 5.

Filip Mrůzek

Parádní vstup nejen do nové sezony Pro Golf Tour ale i do celého golfového roku 2018 prožil v Egyptě Filip Mrůzek. Ten se jako jeden z mála dokázal ve finálovém kole Red Sea Egyptian Classic vyrovnat se silným větrem a se skóre -4 si došel pro páté místo.

Mrůzek se ve svém prvním turnaji v novém roce kolo po kole zlepšoval. Po tom prvním mu patřila dělená 31. příčka, po druhém dělil patnácté místo, a nakonec je z toho TOP 5! Jediná rána ho pak dělila od dalších bodů do světového žebříčku, na které na Pro Golf Tour dosáhne čtveřice nejlepších.

I tak ale musí být hráč Relmostu spokojený. Ve čtvrtek totiž panovalo v Egyptě nepříjemné golfové počasí. "Dneska foukalo jak sviňa. I proto je 69 super číslo," vzkázal nám z dějiště turnaje Mrůzek, který si ve finálovém kole připsal svůj nejlepší výsledek na turnaji.

Vstoupil do něho průměrným kolem za 73 ran (+1), v tom druhém ale zahrál o tři rány lépe (70). Ve čtvrtek upsal ještě o jednu ránu více.

Děkuje za to především úvodní devítce, na které zahrál tři berdíky (2, 8, 9) a jediné bogey (4). V druhé polovině kola se po osmi parech rozloučil s turnajem svým třetím birdie v tomto týdnu na závěrečné osmnáctce. Celkově si tak díky kolu za 69 ran polepšil na mínus čtyři.

O ránu lépe zahráli Švýcaři Luca Galliano a Mathias Eggenberger, kteří se podělili o třetí místo. Vyhrál německý amatér Michael Hirmer (-9), druhý skončil o dvě rány zpět Skot Liam Johnston.

O tom, že ve čtvrtek panovali v Sokhna Golfclubu těžké povětrnostní podmínky svědčí i to, že se pod par dostalo jen deset hráčů. Lépe než Mrůzek, o dvě rány, pak zahrál pouze Galliano.

Na turnaji startovali ještě další tři Češi - Michal Pospíšil, Martin Příhoda ani Cyril Suk však cutem po druhém kole neprošli.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení