DJ je proti změnám míčků: Na délce ran nezáleží

Dustin Johnson

První hráč světa Dustin Johnson nechápe debatu ohledně golfových míčků, konkrétně jejich technologie a možného omezení doletu. Před turnaje v Abú Zabí v rozhovoru pro BBC nabídl svůj pohled na věc.

Johnson patří k největším golfovým ranařům, a tak je logické, že by se mu příliš nelíbilo, kdyby se jeho silnou stránku někdo pokusil oslabit. Jenže DJ logicky připomíná, že podobné omezení by zasáhlo všechny, takže i ty, kteří hrají kratší rány než on.

"Vždyť to není o tom, že bychom nad hřišti dominovali. Kdy jste naposledy viděli někoho, u koho vypadalo, že je naše hra snadná? Skutečně nerozumím tomu, o čem se bavíme, protože na délce ran nezáleží. Je to o tom dostat míček do jamky," upozorňuje DJ.

Ten se k celé problematice vyjádřil už dříve, konkrétně na prosincovém turnaji Tigera Woodse na Bahamách. A i tehdy se podivoval nad tím, co by vlastně případná změna v technologii míčků měla přinést.

"Nevadí mi, že v ostatních sportech hrají s jedním typem míče. Všichni profesionálové hrají se stejnými míčky. I v baseballu kluci, kteří jsou větší a silnější, mohou odpálit míček dál než ti menší," upozorňuje na fakt, že každý má předpoklady k něčemu jinému.

O to více, když se na ně zaměří v tréninku: "Myslím, že by zde měla být výhoda pro ty, kteří pracují na tom, aby to trefovali dál a měli rychlost, kterou potřebují. Se stejným míčkem bude vaše výhoda ještě větší."

"Pokud bude míček nějakým způsobem limitován, bude tak limitován pro všechny. Pořád to tak budu trefovat mnohem dál, než průměrný hráč na okruhu," vrátil se Johnson k celé debatě ještě jednou v Abú Zabí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení