V Abú Zabí vede Pieters, McIlroy dal eagle a přinesl dort

Thomas Pieters

Chip-in do birdie na poslední jamce druhého kola poslal do vedení Abu Dhabi HSBC Championship belgického ranaře Thomase Pieterse. Ten má se skóre -12 ránu náskok na Španěla Jorgeho Campilla, největší hvězdy ale neztrácejí příliš.

Na děleném třetím místě je mimo jiné obhájce titulu Angličan Tommy Fleetwood (-10), o další ránu zpět na děleném 6. místě je Rory McIlroy (-9) a světová jednička Dustin Johnson (-8) je dělený jedenáctý.

Fleetwood v pátek v Abú Zabí oslavil své 27. narozeniny a McIlroy, se kterým šel ve flightu v úvodních dvou kolech, si pro něho připravil překvapení. Během rozhovoru s novináři mu přinesl narozeninový dort.

McIlroy si ale něco připravil i pro své fanoušky. To, když se s druhým kolem rozloučil eaglem na závěrečné osmnácté jamce a připsal si druhé čisté kolo v řadě. Co se týče birdie, těch má na svém kontě už sedm.

Eagle na letošním turnaji už má na svém kontě také Pieters, který si ho však připsal už v prvním kole. Ve druhém stejně jako McIlroy ani jednou nezaváhal a díky sedmi birdie se posunul už na mínus dvanáct.

"Máme dobrý herní plán. Už se mi zde dařilo v minulosti a hřiště mi sedí. Trefuji driver kde to jde, a pak je to o dobrém trefování míče a snaze jít s wedgemi po vlajkách, když je to potřeba," řekl vítěz D+D REAL Czech Masters z roku 2015.

Ten skončil v Abú Zabí v roce 2016 druhý a o rok dříve čtvrtý. Letos to má opět skvěle rozjeté: "Bylo fajn to dnes zakončit ránou do jamky po dvou špatných ranách. Jinak to však dnes bylo dobré, dobře jsem to trefoval."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení