Skvělý návrat McIlroye! V Abu Dhabi jde po vítězství

Rory McIlroy

Rory McIlroy se po třetím kole v Abu Dhabi dostal do pozice, kdy vysílá jasný vzkaz o tom, v jaké je formě po svém návratu k soutěžnímu golfu. Svůj první start po třech a půl měsících může dost dobře proměnit ve vítězství.

A to nemá na na Abu Dhabi HSBC Championship zrovna lehké soupeře. Tento týden startují na European Tour kromě něj taková esa jako Dustin Johnson, Justin Rose, Henrik Stenson, Matt Kuchar a další. A kromě nich i ty největší hvězdy ET.

McIlroy má však kolo před koncem pouze dva z nich a to jenom o jedinou ránu. V Abu Dhabi vedou Ross Fisher a Thomas Pieters.

McIlroy se do boje o vítězství přihlásil na posledních dvou jamkách třetího kola. Nejprve na sedmnáctce čipoval do birdie rovnou do jamky z více než 15 metrů. Na osmnáctce pak měl 19 metrů na greenů na to, aby dal dvojputt do birdie. Povedlo se.

Bylo z toho kolo za 65 ran (-7) a posun na samostatné druhé místo.

To nejlepší z 3. kola Roryho McIlroye

"To dokazuje, že jsem zpátky v plné kondici a stoprocentně zdravý," prohlásil McIlroy, který loni nevyhrál ani jeden turnaj. Především kvůli tomu, že ho celou sezónu limitovalo zranění žebra.

Světová jednička Dustin Johnson, který přijel z Havaje jako vítěz Tournament of Champions, za ním na děleném 12. místě zaostává o čtyři rány.

"DJ je jedním z nejlepších hráčů na světě. Teď možná ten nejlepší. Šel jsem s ním první dvě kola a po třech jsem před ním. To mi dává důvěru, že dělám věci opět správně," liboval si McIlroy.

"Zítra prostě půjdu na hřiště a zkusím zahrát co nejlepší skóre. Cítím se opravdu pohodlně. Na hřišti jsem uvolněný," dodal.

V neděli bude muset kromě DJe bojovat také s převahou Angličanů. Kromě vedoucího Fishera jsou v TOP 6 ještě Tommy Fleetwood, Matthew Fitzpatrick, Chris Paisley (vítěz posledního turnaje z ET z JAR) a Andrew Johnston.

Fitzpatrick ve třetím kole dokonce útočil na magických 59 ran. Pod 60 ještě nikdo v historii ET nezahrál a zůstane to tak i dál. Třiadvacetiletá hvězda budoucnosti k tomu měla ale náramně blízko.

Po 12 jamkách měl Fitzpatrick v dosud čisté skórkartě devět berdíků, ale bogey na 15 jeho pokus o zápis do historie ukončilo. Angličan stihl ještě berdíka na 18 a i tak z toho bylo famózní kolo za 63 (-9).

To nejlepší z 3. kola Matta Fitzpatricka

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení