Garcia začal sezónu jasným vítězstvím v Singapuru

Sergio Garcia

Sergio Garcia proměnil hned svůj první start v nové sezóně ve vítězství. Vybral si pro něj turnaj SMBC Singapore Open v rámci Asia Tour. V neděli tam ukázal své sebevědomí, které loňský Hráč roku European Tour nabral po vítězství na Masters.

Pro Garciu nebude letošní sezóna o ničem jiném, než o obhajobě loňského průlomu na majorech. A k tomu potřebuje sebevědomí šampiona. Ukázal ho v Singapuru, kam přijel jako největší hvězda, což bez váhání potvrdil.

El Nino vyhrál o pět ran před dvojicí Satoshi Kodaira z Japonska a Shaun Norris z JAR.

Garcia přišel na hřiště v neděli ráno ihned po rozbřesku, aby nejprve dokončil třetí kolo poté, co byla v sobotu hra přerušena kvůli bleskům. Zbývajících devět jamek zahrál za -4 a celé kolo za 66. Před finále vedl o jedinou ránu.

Organizátoři se zoufale snažili odvrátit neustálou hrozbu zhoršeného počasí a dokončit turnaj včas. A tak Španěl běžel rovnou zpátky na jedničku a zahájil čtvrté kolo. Na prvních osmi jamkách zahrál tři berdíky bez bogey. Turnaj zakončil deseti pary v řadě, zatímco jeho soupeři v rostoucí vlhkosti postupně odpadali.

"Možná to vypadalo snadně, ale snadné to nebylo. Stále musíte zahrát spoustu dobrých ran," uvedl Garcia. "Je dobré začít sezónu tímto způsobem, vyhrát v Asii na tak dobrém hřišti proti kvalitním soupeřům v podmínkách, které vůbec nebyly lehké. Doufám, že mě to nakopne."

Garcia zahrál během čtyř kol turnaje pouhá tři bogey. Osmatřicetiletý Španěl si tak připsal své 33. vítězství profesionální kariéry, z toho šesté na Asia Tour. Za poslední rok vyhrál již čtvrtý turnaj a vypadá v lepší formě, než tomu bylo před rokem touto dobou.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení