Famózní závěr! Fleetwood obhájil titul v Abu Dhabi

Tommy Fleetwood

Šestadvacetiletý Fleetwood tak pokračuje na cestě vzhůru mezi nejlepší hráče současnosti. Loni ukončil sezónu jako vítěz Race to Dubai. Z aktuálního 16. místa světového žebříčku se v pondělí posune minimálně na dvanácté, pravděpodobně ale rovnou do první desítky.

První devítku to vypadalo, že za pohárem míří Fleetwoodův krajan Ross Fischer, který vstupoval do finále po boku Thomase Pieterse s náskokem jedné rány. Fisher se na čele osamostatnil, když zahrál eagle hned na dvojce a přidal berdíky na čtyřce a sedmičce.

Naopak Vítěz Czech Masters z roku 2015 Pieters se z boje o vítězství později odhlásil dabláčem na jedenáctce. I tak bere umístění v TOP 5 po boku Chrise Paisleyho, který před týdnem vyhrál v JAR.

Když začal Fleetwood svou famózní stíhačku, ztrácel na Fishera pět ran devět jamek do konce. Pak ale zahrál na desítce birdie, zatímco Fisher bogey. Fleetwood pokračoval dalšími čtyřmi berdíky na jamkách 12 – 16. Definitivně pak rozhodl na osmnáctce, kde poslal svůj pitch kousek od jamky a připravil si pozici na rozhodující birdie.

"Ta závěrečná devítka byla fakt dobrá. Myslím, že o mém vítězství rozhodlo jen několik ran. Up and down na 10, 11 a šťastný tee shot na 13," vyprávěl vítěz.

"Když jsem zandal putty na 15 a 16, pomyslel jsem si, že tohle by mohl být znovu můj den. No a pak jsem na 18 zahrál asi svůj nejlepší up and down v životě," uvedl Fleetwood, který se opět posunul na první místo v Race to Dubai.

Podívejte se na Fleetwoodovu druhou devítku

Ve hře o titul byl po svém návratu také Rory McIlroy. To platilo i po první devítce, kde zahrál tři birdie a jedno bogey a ztrácel jen dvě rány na vedení. Na druhé devítce ale zahrál šest parů v řadě a jedno bogey bylo po nadějích. Na osmnáctce aspoň zachránil berdíkem dělené třetí místo.

Na něm skončil spolu s dalším Angličanem Mattem Fitzpatrickem, který šel do posledních tří jamek v paru, než třikrát v řadě skóroval. Angličané v Abu Dhabi dominovali. Tři byli v TOP 3, čtyři v TOP 5 a šest v TOP 10.

Dobrý turnaj má za sebou také světová jednička Dustin Johnson, i když podle proklamací před turnajem přijel do Emirátů pro lepší než dělené deváté místo. Nakonec ztratil na vítěze 8 ran.

Konečné výsledky turnaje zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení