Čechy přibrzdily dabláče, Pospíšil s Mrůzkem jsou pod parem

Michal Pospíšil

Do druhého turnaje nové sezony Pro Golf Tour vstoupili z českých hráčů opět nejlépe Michal Pospíšil s Filipem Mrůzkem, kteří se dostali pod par hřiště, přestože oba zaznamenali jedno double bogey. Martin Příhoda s Cyrilem Sukem naopak skončili v plusových číslech.

O něco málo lépe odstartoval turnaj Red Sea Ain Sokhna Classic přeci jen Michal Pospíšil. V pondělí se dostal v Sokhna Golfclubu na variantě hřiště B+C dvě rány pod par, což mu stačí zatím na dělenou 22. pozici.

Úvodní devítku skvěle orámoval, když si připsal birdie na jedničce a také třech závěrečných jamkách 7, 8 a 9. Bohužel mezi to napasoval nejen bogey na šestce, ale především double bogey na čtyřparové čtyřce.

Po polovině kola tak byl jen na mínus jedné, po dalším bogey na čtrnáctce se navíc dokonce vrátil na par. Samotný závěr kola se mu ale vydařil a dvěma berdíkům na jamkách 16 a 17 se posunul na průběžné skóre -2.

Mrůzek prožil trochu jiný průběh úvodní rundy.

Začal sice lépe než Pospíšil, když k birdie na jedničce přidal další ještě na trojce. Poté ale přestal skórovat a začal chybovat. Dabláč na pětiparové sedmičce ho vrátil na par a bogey hned na další jamce nad něj.

Na druhé devítce se však vrátil na vlnu, když se díky třem birdie (13, 16, 17) posunul stejně jako Pospíšil na mínus dvě. Jenže s kolem se rozloučil svým druhým bogey dne, a ještě si o ránu pohoršil na dělené 31. místo.

Jak Mrůzek, tak Pospíšil budou v úterním druhém kole bojovat o to, aby se udrželi nad hranicí cutu pro nejlepších čtyřicet hráčů, v lepším případě, aby se přiblížili TOP 10. Zbylí dva Češi mají po 1. kole jiné problémy.

Martin Příhoda (+1, T50) a Cyril Suk (+2, T66) budou usilovat především o to, aby se nad hranici cutu alespoň dostali a nezopakovali tak své výsledky z prvního turnaje, kdy také dohráli už po dvou kolech. 

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení