Čeští muži se vrátili do 1. divize! Ženy naopak skončily poslední

Český tým na ME mužů 2016

Jen rok strávili po loňském sestupu v 2. divizi čeští muži. Letos v Lucembursku totiž silný výběr potvrdil roli favorita a vrátil se do elitní divize, když obsadil třetí postupové místo. Na evropském šampionátu družstev se naopak nedařilo ženám.

Muži vyrazili do Lucemburska ve složení Šimon Zach, Vítek Novák, Michal Pospíšil, Jakub Bareš, Jakub Pokorný a Tomáš Křivanec s jasným cílem - obsadit jedno ze tří postupových míst do 1. divize.

A to se také podařilo! Už po dvoukolové kvalifikaci ve hře na rány obsadili Češi se skóre +1 třetí místo z devíti týmů a stejnou příčku udrželi i po vyřazovací části hrané jamkovkou.

V té sice nejprve podlehli Walesu 2,5:4,5, v rozhodujícím duelu ale udolali Slovinsko 5:2. Pro příští rok se tak vrátili mezi nejlepších 16 týmů Evropy.

"Splnili jsme cíl, když jsme skončili do třetího místa a postoupili do divize 1, takže jsme spokojení. Je jedno, jestli jste první, druzí nebo třetí. Důležité je být mezi prvními třemi a to se nám povedlo," pochvaloval si Vítek Novák.

Kde podle něho byl hlavní klíč k úspěchu? "Myslím si, že jsme tady měli super tým, sedli jsme si. Někteří sice nepodávali ty úplně nejlepší výkony, ale tím týmovým duchem se nám podařilo uhrát důležité věci."

"Podle mě jsme měli dvě kvalitní cvičná kola, která se ukázala jako klíčová a která nám hodně pomohla. V jamkovce jsme pak zabrali a hlavně porazili Slovince, což je to nejdůležitější," dodala další opora týmu Šimon Zach.

S turnajem byl spokojený také kouč a team advisor Jan Mergl: "Výsledek reflektuje to, na co v současné době máme. Jsem rád, že jsme porazili v posledním zápase Slovinsko, těsná prohra s Walesem o postup do finále mrzí."

"Doufám, že příští rok zvedneme svou herní úroveň a dokážeme se posunout na mistrovství Evropy do prvního flightu, abychom nestřídali rok co rok první a druhou divizi a nehráli o záchranu," dodal Mergl.

Na rozdíl od mužů se evropský šampionát nepovedl českým ženám. Ty bez nejvýše postavené hráčky ve světovém amatérském žebříčku Karolíny Vlčkové nedokázaly konkurovat a z 20 týmů skončily na Islandu poslední.

Tým ve složení Kateřina Vlašínová, Kristýna Frýdlová, Marie Luňáčková, Jana Melichová, Kateřina Krásová a Barbora Baková sice skončil ve dvoukolové kvalifikaci sedmnáctý z dvaceti, v závěrečné čtyřčlenné skupině o konečné umístění už ale ani jednou nevyhrál.

Postupně podlehl Polsku, Walesu a Rakousku, pokaždé shodně tím nejtěsnějším možným rozdílem 2:3, a skončil dvacátý. Mezi ženami se z elitní skupiny nesestupuje.

Začátkem července proběhly také evropské šampionáty družstev v kategorii do 18 let. Chlapci skončili ve Finsku osmí, stejně dopadly také dívky v Norsku.

Podrobné informace naleznete na webu České golfové federace zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení