McIlroy viděl pozitivní věci: Jsem na tom líp než v říjnu

Rory McIlroy

Prožil bídný rok 2017. Hlavním důvodem bylo zranění žeber, k čemuž se přidaly velké změny v osobním životě, se kterými se Rory McIlroy musel srovnat. To už je ale podle všeho minulost. Na začátku nového roku je ve skvělé formě a málem si hned připsal velké vítězství.

Pro svůj návrat ke golfu po více jak třech měsících si vybral silně obsazený turnaj European Tour v Abú Zabí. Po třech kolech to vypadalo, že by si mohl připsat po roce a půl svůj první titul, nakonec však skončil třetí.

Se svým výkonem ale rozhodně nespokojený nebyl.

"Jsem opravdu nadšený z toho, jak jsem v tomto týdnu hrál. Má hra je ve velmi dobré kondici a viděl jsem několik skutečně pozitivních věcí," pochvaloval si po dohrání na Abu Dhabi HSBC Championship.

Dlouhá naordinovaná pauza, během které si nejprve pořádně odpočinul a poté dal do kupy jak své tělo, tak svou hru, mu podle všeho pomohla. Během všech čtyř kol minimálně chyboval a skóroval o sto šest.

Během turnaje si připsal 19 birdie, jeden eagle a poprvé zaváhal až po padesáti odehraných jamkách: "Už se nemohu dočkat dalšího týdne v Dubaji a samozřejmě že se těším na celý zbytek sezony."

Ta bude pro severoirského golfistu hodně náročná. Má v plánu odehrát nejvíce turnajů ve své profesionální kariéře, mělo by jich být hodně přes třicet. Pokud si udrží tito formu, vítězství by mělo být jen otázkou času.

"Když se podívám na to, kam jsem se dostal za ty poslední tři měsíce s ohledem na své zdraví i golf, tak si myslím, že jsem na tom mnohem líp, než když jsem hru v říjnu opustil," věří jedenáctý hráč světa.

Sám má pocit, že by období sucha, které trvá od jeho vítězství na předloňském TOUR Championship na PGA Tour, by mohlo brzy pominout.

"Opravdu se těším na to, až budu v příštím týdnu znovu na hřišti a pokusím se opět dostat do boje o titul," navnazuje McIlroy své fanoušky, kteří si s ním v posledních měsících příliš radosti neužili.

To se ale Rory chystá změnit. Už turnaj v Abú Zabí byl velkým příslibem.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení