Pospíšil poskočil do TOP 10, cut dal také Příhoda

Michal Pospíšil

Michal Pospíšil má skvěle rozehraný druhý turnaj letošní Pro Golf Tour v Egyptě. Před středečním finálovým kolem mu patří dělená osmá příčka, když na první místo ztrácí jen čtyři rány. Cutem prošel také Martin Příhoda, překvapivě naopak končí Filip Mrůzek.

Mrůzek přitom zazářil v minulém týdnu na prvním turnaji nové sezony německé série děleným pátým místem. Tentokrát se mu ale nedařilo. Po prvním kole za 71 ran zahrál ve druhém o čtyři rány hůře a se skóre +2 nedal na Red Sea Ain Sokhna Classic cut o dvě rány.

Na umístění v popředí konečného pořadí naopak může pomýšlet Pospíšil, který si tak s Mrůzkem vyměnil na začátku roku role. V předešlém turnaji to byl totiž on, kdo po slibném prvním kole neprošel o ránu cutem...

Tentokrát má ale po 36 odehraných jamkách důvod k radosti. Svůj výkon z prvního kola (70, -2) totiž v úterý ještě o ránu vylepšil a s průběžnými pěti ranami pod par poskočil do elitní desítky.

Ve druhém kole se nastartoval berdíkem hned na první jamce, kterou pro něho byla desítka. Poté sice přišlo bogey na dvanáctce, ale pro Pospíšila se jednalo o jediné zaváhání dne. Rány už následně pouze upisoval.

Druhé birdie si připsal hned na třináctce, další na patnáctce a bezchybnou druhou devítku okořenil svým čtvrtým berdíkem dne na pětce. 

Hodně infarktový průběh kola prožil naopak Příhoda. Ten potřeboval po prvním kole (73, +1) zamířit pod par, a to se mu díky dvěma birdie na úvodní devítce na jamkách 10 a 17 dlouho dařilo.

Pak ale přišla dvě zaváhání na čtyřce se šestkou a český profík byl tři jamky před koncem opět pod hranicí cutu. V závěru se ale vybičoval ke skvělé hře, zahrál další dvě birdie (7, 8), cut dal a dělí 28. místo.

Druhý nepovedený turnaj v řadě prožil Cyril Suk, který v Sokhna Golfclubu na variantě hřiště B+C zahrál kola za 76 a 74 ran a s plus šesti skončil hluboko mezi poraženými.

 Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení