Evropa jako otloukánek Ryder Cupu? Zapomeňte!

Thomas Bjorn

Ještě na sklonku minulého roku to vypadalo, že Ryder Cup 2018 by se snad ani nemusel hrát a trofej by mohla rovnou zůstat v rukou Američanů, posledních vítězů z Hazeltine. Stačilo však pár měsíců a s Evropou už to vůbec nevypadá tak zle.

Nejdál zašel v sebevědomých amerických prognózách komentátor serveru Golf.com Alan Shipnuck, který v listopadu napsal: "Ryder Cup je mrtvý, jen vy to ještě nevíte. Jedna z největších událostí ve sportu je na hranici irelevantnosti," uvedl za přikyvování mnoha zámořských expertů.

"Mladí, talentovaní golfisté z USA, těžící ze soudržnosti a ze současné vítězné epochy, si v roce 2018 přijedou do Paříže pro vítězství," napsal Shipnuck ve svém komentáři.

"Kapitán Bjorn nenajde slova, kterými by motivoval své budoucí hráče, kteří se budou snažit dát dohromady tým," uvedl.

Ani ne o dva měsíce později si Thomas Bjorn mohl o uplynulém víkendu s potěšením vychutnávat výkony Evropanů na globální scéně, a slovům Shipnucka a dalších se jen smát.

"V posledních týdnech jsem viděl mnoho pozitivních znamení, ale to, co přišlo nyní, byla super neděle," napsal Bjorn ve svém blogu. "Ano, tohle si budeme ještě dlouho pamatovat," těšilo dánského kapitána.

Na PGA Tour vyhrál španělský fenomén Jon Rahm a stal se světovou dvojkou. V Abú Zabí se zaskvěl Angličan Tommy Fleetwood, který tam za sebou nechal i Dustina Johnsona, světovou jedničku. Fleetwood je navíc úřadujícím loňským šampionem European Tour.

Kromě Fleetwooda skončilo v TOP 10 dalších pět skvělých anglických hráčů včetně Paula Caseyho, který se vrátil na European Tour, a tak se může vrátit i do rydercupového týmu Evropy. Jen čtyři rány na vítěze ztratil Rory McIlroy, který nehrál turnaj tři a půl měsíce.

A v neposlední řadě mohl Bjorn kvitovat i nedělní vítězství loňského šampiona Masters Sergia Garcii na Asia Tour v Singapuru. Zkrátka říct, že Evropa je vyložený outsider, už by teď mohl už jenom blázen.

Tak rychle se situace změnila.

"Američané byli očividně nadšení tím, jaké šance mají na vítězství, ale nikdy to není tak snadné. Myslím, že budeme mít skvělý tým a rozhodně to s námi nebudou mít tak snadné, jak si myslí," varuje McIlroy, který svá slova doložil i slibným výkonem bývalé světové jedničky.

Hhrát se navíc bude v Evropě, kde Američané zvítězili naposledy v roce 1993. A mohou si být jistí, že francouzští fanoušci rozhodně nebudou fandit úplně v rukavičkách. Na papíře je tým USA stále favoritem, ale to již vůbec nemusí platit, až se oba týmy v září sejdou na Le Golf National.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení