Spilková letí k protinožcům, chce zkusit i Open na LPGA

Klára Spilková

Teprve podruhé v kariéře odstartuje Klára Spilková svou sezonu v Austrálii. V pátek se tak vydá na cestu k protinožcům, kde má v plánu odehrát dva turnaje Ladies European Tour a také zkusit štěstí v kvalifikaci na ISPS Handa Women's Australian Open ze série LPGA.

Poprvé vyrazila Spilková na úvod roku do Austrálie před dvěma lety. Tehdy ale na RACV Ladies Masters neprošla cutem. Napravit si tak svou australskou reputaci se pokusí letos, a to hned ve třech případech.

Nejprve se v příštím týdnu zúčastní Oates Vic Open, které se bude hrát na hřišti 13th Beach Golf Links. Hned v dalším týdnu se představí na Actewagl Canberra Classic, hraném v královském golfovém klubu v Canbeře.

Ladies European Tour si sice následně dá u protinožců na týden pauzu, ale to pouze kvůli tomu, aby se mohlo uskutečnit tradiční Women's Australian Open. To bylo dlouho součástí LET, od roku 2012 ho spolupořádá LPGA.

Spilková si ho však i přesto chce zahrát.

A tak zkusí štěstí v kvalifikaci, která se bude hrát v úterý 13. února. Pokud v ní uspěje, zahraje si turnaj s prize money 1,3 milionu dolarů. Pokud ne, vydá se domů. Další australské turnaje už hrát nebude.

"Ještě je přihlášená do Maroka, zbytek programu se zatím neví," potvrdila nám její asistentka Monika Dvořáková s tím, že Spilková samozřejmě plánuje obhajobu titulu na Lalla Meryem Cupu v polovině dubna.

Jaký bude další program série, na kterou v loňské Q-school získala kartu i Šideri Váňová, je zatím ve hvězdách. Spilková jde do sezony jako jedna z favoritek, loni skončila v pořadí Order of Merit na skvělém čtvrtém místě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení