Skvělý finiš vynesl Pospíšilovi v Egyptě sedmé místo

Michal Pospíšil

Do finálového kola Red Sea Ain Sokhna Classic sice nevstoupil Michal Pospíšil podle svých představ, ale nakonec musí být spokojený. Druhá devítka ho totiž posunula zpět do TOP 10, konkrétně na dělené sedmé místo. Na vítěze ztratil český profík pět ran.

Pospíšil byl po dvou kolech dělený osmý, ve středu si však na úvodní devítce o ránu pohoršil. Mohla za to dvě bogey na jamkách tři a osm, ztráty trochu zmenšilo birdie na sedmičce.

Druhá devítka ale byla úplně o něčem jiném.

Do pohody se mladý český profesionál dostal třemi berdíky na čtyřech jamkách, když zaskóroval na desítce, dvanáctce a třináctce.

Rozhodit se pak nenechal svým třetím bogey dne na jamce číslo 14, když se s finálovým kolem rozloučil dalšími dvěma birdie na 17 a 18.

Podruhé v řadě tak přinesl do klubovny 69 ran (-3), což ve spojení s prvním kolem za 70 dalo dohromady skóre -8 a již zmíněnou dělenou sedmou příčku společně s Francouzem Clementem Rameauxem.

Druhý Čech ve finálovém kole Martin Příhoda povedený den v Sokhna Golfclubu neprožil. Na variantě hřiště B+C ani jednou nezaskóroval, zahrál tři bogey s jedním dabláčem a pohoršil si na celkově +4 (T40).

Dramatický souboj o vítězství pro sebe berdíkem na poslední jamce rozhodl Němec Jeremy Paul, který za sebou se skóre -13 nechal o ránu Itala Raffaela Benattiho a Skota Craiga Howieho.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení