Dubaj plná hvězd. Garcia začne po boku McIlroye

Sergio Garcia

V Dubaji začíná další podnik European Tour s exkluzivní účastí. Představí se na něm hned dva vítězové z minulého týdne. Navázat na triumf z Abu Dhabi přijel Tommy Fleetwood, nechybí obhájce Sergio Garcia, nedělní vítěz ze Singapuru. A svůj druhý turnaj po návratu si zahraje Rory McIlroy.

Omega Dubai Desert Classic se sice bude hrát ve stínu PGA Tour, kde se momentálně vše točí kolem účasti Tigera Woodse na Farmers Insurance Open, nesledovat kvůli tomu dění v Emirates Golf Clubu by však byl hřích.

Sergio Garcia minulý týden na Asia Tour ukázal, že je v lepší formě než loni touto dobou. A jak to s ním pak dopadlo pří jarním vrcholu na Masters, to je známá historie. El Nino tak vítězně vstoupil do sezony, ve které obhajuje své první vítězství na majoru.

"Cíle jsou stále stejné," řekl Garcia ve středu v Dubaji médiím. "Snažím se neustále zlepšovat ve všech aspektech mé hry. Je jasné, že se budu chtít dostávat stále dostávat do situací, ze kterých se dá vyhrávat, a vycházet z nich co nejlépe. Tak jako minulý týden."

"Netuším, jestli vyhraju jeden, dva, tři nebo šest turnajů, nebo co se stane, ale pokud se budu zlepšovat a dostane mě to do pozicí, ze kterých se dají vyhrávat turnaje, už to bude úspěch," přeje si světová devítka.

Pro první dvě kola ho dali organizátoři po bok Henrika Stensona, loni druhého muže pořadí, a Roryho McIlroye. Vytvořili tak flight, na který bude upřena hlavní pozornost.

McIlroy si v Abu Dhabi zvedl sebevědomí třetím místem, když ještě na první devítce finálového kola bojoval o vítězství. Především ale ukázal, že je zpátky ve formě po mizerné sezóně, po které si radši dal tři a půl měsíce pauzu.

"Jsem opravdu spokojený s tím, jak to šlo minulý týden. Kdyby mi někdo na začátku řekl, že na tak těžkém hřišti zahraju na svém prvním turnaji po návratu -18, nevěřil bych mu. Abych byl upřímný, bylo to nad mé očekávání," řekl v Dubaji.

Teď by rád o stupínek výš. Nejlépe o dva. "Vím, že moje hra už je dost dobrá na to, abych tady bojoval o vítězství," uvedl čtyřnásobný major šampion, který Dubai Desert Classic vyhrál v minulosti už dvakrát, a i letos patří k hlavním favoritům na vítězství.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení