Rahm na post jedničky nemyslí, do historie už se zapsal

Jon Rahm

Pokud Jon Rahm v neděli vyhraje Farmers Insurance Open, stane se novou světovou jedničkou. Golfovým profesionálem přitom není ani dva roky. Španělskou kometu ale žebříček prý příliš nezajímá. Raději chce sbírat tituly. Těch má zatím proklatě málo.

Proklatě málo na to, že se Rahm může příští týden stát jedničkou. Jak je možné, že by se s pouhými třemi kariérními tituly na PGA Tour a dvěma na European Tour stal světovým hráčem číslo 1, jsme vám již vysvětlili.

Třiadvacetiletého rodáka z Baskicka však tato meta moc nezajímá. Přestože Rahma jeho čtvrté vítězství v 51 týdnech posunulo ve světovém žebříčku jen 1,5 bodu za Dustina Johnsona.

Rahm touží především obhájit loňský titul na Farmers. Pozici světové jedničky bere jen jako přidanou hodnotu.

"Porazit Dustina Johnsona je opravdu těžký úkol," řekl Rahm, který s ním na začátku ledna v přímém souboji prohrál na turnaji šampionů na Havaji. V Torry Pines však bude DJ chybět.

"Máme před sebou čtyři dny golfu a uvidíme, co se v nich přihodí. Snažím se soustředit jen na tyto čtyři dny, a ne na to, co bude po nich a co přijde s mou případnou výhrou," uvedl Rahm.

"Pokusím se dostat ze sebe to nejlepší, to je jasné. Doufejme, že se to stane, ale všichni víme, jak těžké je vyhrát turnaj na PGA Tour," dodala světová dvojka.

Rahmovi se však už teď po vítězství na Career Builder Challenge jeden malý zápis do historie podařil. Stal se čtvrtým nejmladším hráčem č. 2 po Tigeru Woodsovi, Jordanu Spiethovi a Rory McIlroyovi.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení