V Dubaji září šampioni Czech Masters, vede Donaldson

Jamie Donaldson

Hned tři z dosavadních čtyř vítězů D+D REAL Czech Masters se usadili po prvním kole Omega Dubai Desert Classic v elitní desítce. Ve vedení je Jamie Donaldson, Thomas Pieters dělí pátou a Haydn Porteous desátou pozici. Skvěle začal také Rory McIlroy (T5).

Donaldson v uplynulé sezoně jen tak tak zachránil kartu na European Tour a ani v sezoně nové to zatím nebylo úplně ono. Ze čtyř turnajů dvakrát neprošel cutem a nejlépe skončil dělený třiadvacátý v Hongkongu.

V Emirates Golf Clubu je to zatím ale úplně jiný příběh!

Populární Velšan začínal na desítce a po devítce byl díky čtyřem birdie a eaglu na třináctce už šest ran pod parem. Když pak na dalších sedmi jamkách přidal dalších pět birdie, začal dokonce koketovat s magickou 59.

Byl totiž na skóre -11, potřeboval k tomu tak ještě na pro něho závěrečných dvou čtyřparech zahrát další dvě birdie. To se nepovedlo, par společně s bogey na závěr znamenaly pohoršení na 62 ran, tedy mínus deset. 

"Nebudu vám lhát, myslel jsem na to. Když jsem zahrál birdie na pětce, tak jsem začal myslet na to, že pokud zahraju birdie na všech zbývajících jamkách, tak to dokážu," přiznal po dohrání Donaldson novinářům.

Berdíka však zvládl zahrát už jen na šestce a sedmičce, poslední dvě jamky ho zklamaly: "Někdy je nejlepší na to nemyslet, ale já už si maloval, jak zahraju na všech jamkách birdie a na poslední pak skočím do jezera."

"Teď tu ale stojím s mínus deset a jsem z toho opravdu velmi šťastný. Dnes mi všechno vycházelo," dodal Donaldson, který si tak lehce nepovedeným závěrem nenechal pokazit jinak báječný golfový den.

Golf si totiž podle vlastních slov konečně zase užívá: "Rok a půl mě trápil tenisový loket, což nebylo příjemné, ale s tím někdy musíte hrát. Na konci roku jsem si dal tři měsíce pauzu, abych se dostal do pohody, ale nepomohlo to. Teď už to je ale pryč, cítím se kompletně zdravý."

To nejlepší z kola Roryho McIlroye

Donaldson má po prvním kole ránu náskok na Angličany Anthonyho Walla a Davida Horseyho. Čtvrtý je s mínus osmi další Angličan Tyrrell Hatton. O další ránu zpět dělí páté místo mimo jiné zmínění Pieters s McIlroyem.

Příliš zatím neztrácí ani obhájce titulu Sergio García, který je s -5 dělený patnáctý. O další ránu a jedenáct míst pozadu je pak další z hvězd turnaje na Albatrossu, Němec Martin Kaymer.

Velmi špatné kolo hrál ve čtvrtek Španěl Rafael Cabrera Bello. Po šestnácti jamkách byl jednu ránu nad par, poté ale zahrál eagle na 17 i 18 a posunul se na -3. Na této akci se mu to povedlo jako prvnímu v tomto století.

Eagle-eagle závěre Rafaela Cabrera Belly

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení