Woods snížil svá očekávání, chce se připravit na Masters

Tiger Woods

Už to není tak jako v minulosti, ještě docela nedávné. Tiger Woods už nejde do turnaje s vědomím "všechno nebo nic". Před svým prvním startem v roce 2018 mluví opatrněji, když alfou a omegou jeho snažení je nyní ideální příprava na slavné Masters.

Když ve středu předstoupil v Torrey Pines po odehraném Pro-Amu před novináře, byl samé úsměvy. To i přesto, že ve svých 42 letech a po čtyřech operacích zad tuší, že jeho nároky na sebe sama musí být střídmější.

"Má očekávání se trochu snížila, protože jsem (letos) ještě nehrál," přiznal bez okolků s tím, že sám moc dobře ví, že momentálně nemůže být v nastavení jako v minulosti, kdy šel každý turnaj bezpodmínečně vyhrát.

Woodsovým hlavním cílem je poprvé od roku 2013, kdy z šestnácti startů vytěžil pět titulů, odehrát plnou sezonu na PGA Tour. Pokud se k tomu přidají nějaké úspěchy, jedině dobře.

"Chci pouze začít hrát na okruhu, dostat se do rytmu a pravidelně hrát. To jsem už dlouho nezažil, takže vlastně ani nevím, co mám očekávat," překvapuje Tiger opatrností, která symbolizuje jeho poslední návrat.

Sám ale moc dobře ví, že nic nedostane zadarmo: "Budu dřít, dám do toho všechno, co půjde. Chci posílat míčky do správných pozic, proměnit nějaké putty a dostat se pořadím nahoru."

I když se zdá, že výsledky nyní pro Woodse nejsou alfou a omegou golfu, buďme si jistí, že se to brzy změní. Jen jak opět trochu více přičichne k pravidelnému soutěžnímu golfu, bude chtít vyhrávat.

Nejpozději v dubnu. V Augustě. Na Masters.

"K tomu samozřejmě vzhlížím. Od roku 1996 je to stále stejná cesta, snaha být připraven na Augustu. Není jediný důvod to měnit," usmál se Woods, který stále doufá, že ještě ohrozí Nicklausovo maximum v podobě 18 vyhraných majorů. Sám jich má na svém kontě čtrnáct.

Pro mnohé je pak trochu překvapením, že pro svůj první start v roce 2018 zvolil těžké hřiště v Torrey Pines. 

"Potřeboval jsem prostě někde začít a dostat zpět znovu svoji hru a pocit z ní," říká trochu lakonicky s tím, že chvíli uvažoval nad tím, jestli nezačít rok o týden dříve na CareerBuilder Challenge.

Nakonec se však rozhodl pro Farmers Insurance Open. Co nakonec rozhodlo o tom, že nevyrazil do La Quinty? "Podmínky by tam sice byly lehčí, ale zase byste museli zahrát každý den za mínus šest."

A Tiger se zatím (nízkými) výsledky nejspíše nechce stresovat: "V tomto týdnu to bude výzva. Já ale chci zatím začít znovu cítit, jaké to je zde být, trefovat rány a bojovat o skóre. To je něco, co od toho nyní očekávám."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení