Tiger Woods došel pouze v paru, bude bojovat o cut

Tiger Woods

Nebylo to zdaleka ideální, ale to čekal nejspíše málokdo. Tiger Woods vybojoval v prvním kole Farmers Insurance Open alespoň par a živí tak naději, že si v Torrey Pines zahraje i o víkendu. Zatím dělí 84. příčku. Ve vedení je po úvodní rundě Tony Finau s mínus sedmi.

Woods dopředu proklamoval, že momentálně má svá vlastní očekávání jinde než v minulosti, kdy šel do každého turnaje s cílem zvítězit. Nyní si užívá, že je konečně zdravý, a chce se opět vrátit do pravidelného kolotoče profesionálních turnajů. A postupně se samozřejmě zlepšovat.

Vždyť na PGA Tour odehrál od roku 2015 jedinou oficiální akci. I proto je pro něho nejdůležitější znovu si zvyknout na atmosféru turnajů, adrenalin při každé ráně a určitě i maximální sledovanost fanoušků.

Ve čtvrtek to byly v jeho podání těžké záchranářské práce. Po špatném startu, kdy zahrál bogey hned na jedničce a druhé přidal na pětce, se vrátil do hry dvěma doklepnutími do birdie na jamkách šest a deset.

Poté ale přišlo další lehké trápení. Na dvanáctce znechuceně zahodil po odpalu driver, ale par ještě zachránil. To se mu nepodařilo na třináctce, kde po špatné ráně wedgí do bunkeru přišlo další bogey.

"Byl jsem asi trochu zrezivělý," přiznal s ohledem na úvodních třináct jamek Woods. Pak se ale rozehrál k dobrému golfu. Posledních pět greenů trefil v regulaci a po famózní ráně z týčka na tříparu šestnáctky zahrál třetí birdie dne. Výsledek 72 ran, tedy v paru, byl na světě.

Všechny rány Tigera Woodse z 1. kola

"Potřebuji na zítra trochu vyčistit svou hru železy, abych si vypracoval více lepších výhledů," ví moc dobře Tiger, který první koho odehrál na South Course, takže v pátek vyrazí na North Course.

I přes kolo, se kterým by byl v minulosti maximálně nespokojený, působil po dohrání pozitivně: "Bylo zábavné po delší době opět cítit to napětí, mít v ruce skórkartu a snažit se zahrát nějaké číslo."

To nejlepší ze všech zahrál ve čtvrtek na Severním hřišti Tony Finau, který se díky devíti birdie dostal sedm ran pod par hřiště. Ránu na něho ztrácejí Ted Potter jr. a Ryan Palmer, oba hrající na Jižním hřišti.

Na děleném čtvrtém místě (-4) je mimo Juliana Suriho, Patricka Reeda, Francesca Molinariho nebo Huntera Mahana také Jon Rahm, který se v případě vítězství může posunout na post světové jedničky.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení