McIlroy útočí v Dubaji na titul, vede Číňan Li

Rory McIlroy

V sobotu musel odehrát celkem 25 jamek, ale problém to pro něho nebyl. Rory McIlroy zvládl jak dohrávku 2. kola, tak celé třetí a před finálovou rundou Omega Dubai Desert Classic ztrácí na druhém místě jedinou ránu na lídra Haotonga Li.

McIlroy je po 54 odehraných jamkách už devatenáct ran pod parem hřiště Emirates Golf Clubu, Li je tak dokonce už na -20. Na další hráče navíc mají nepatrný náskok a v neděli by to mohl být jejich rozstřel o vítězství.

Pokud nikdo z vedoucí dvojice v neděli nevyhoří, reálnou šanci na titul mají už více méně pouze loňský vítěz D+D REAL Czech Masters Haydn Porteous s Alexanderem Levym (oba -17, T3) a Angličané Andy Sullivan (-16) a David Horsey (-15). Ostatní ztrácejí na první místo šest a více ran.

"Nikdy jsem v této pozici nebyl, takže zítra to bude hodně zábavné. Snad ze sebe dostanu to nejlepší a zahraji nízké skóre," přeje si Li, který útočí na své druhé vítězství na European Tour v kariéře.

Přítomností McIlroye ve finálovém flightu se nebude chtít nechat rozhodit: "Chci hrát pouze za sebe a svou hru. Myslím, že pokud zůstanu i nadále trpělivý, budu hrát dobře."

V neděli nepůjde pouze o celkové vítězství, ale ve hře je také rekordní skóre celého turnaje. To zahrál v roce 2001 Thomas Bjorn, který se tehdy dostal pod par o 22 ran. Li nebo McIlroy by jeho výkon letos měli překonat.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení