Tiger Woods dal cut díky birdie na poslední jamce

Patrick Reed a Tiger Woods

Byl to boj do poslední jamky, ale Tiger Woods ho zvládl a v Torrey Pines si zahraje také o víkendu. Farmers Insurance Open má v polovině nejlépe rozehrané Ryan Palmer (-11), jen ránu na něho ale ztrácí druhý Jon Rahm, který útočí na post světové jedničky.

Woods byl po prvním kole v paru odsouzen v pátek bojovat pouze o cut. Po horší úvodní devítce na North Course, na které si připsal jen osm parů a dabláče na třináctce, si navíc situaci ještě ztížil.

Druhá polovina druhého kola mu ale vyšla výtečně.

Nastartoval se berdíkem na jedničce, a když přidal druhé birdie na pětce, byl opět v paru. Potřeboval ale upsat ještě jednu ránu, což se mu povedlo na sedmičce. Dramatu však ještě neměl být konec.

Tiger si totiž hned na osmičce připsal své jediné bogey dne a byl opět ránu od cutu. Na pro něho závěrečné pětiparové devítce tak musel zaskórovat, což se mu ale podařilo. Víkend byl zachráněn.

"Dnes jsem to vydřel, to je ale něco, co jsem dělal během celé kariéry. V tom není žádný rozdíl. Byl jsem mimo hru několik let, takže je fajn zde zase být a soupeřit s ostatními," přiznal po 2. kole Woods.

Ten prošel na oficiálním turnaji PGA Tour cutem poprvé od Wyndham Championship v roce 2015: "Stále se snažím najít správný pocit, ale ten přijde, až budu více pod palbou. Stále potřebuji více odehraných kol."

To nejlepší z 2. kola Tigera Woodse

Další dvě na své konto si připíše ještě v tomto týdnu, stejně jako více než sedmdesát hráčů, kteří v Torrey Pines prošli cutem. Nejlépe ze všech je na tom po 36 odehraných jamkách Ryan Palmer s mínus jedenácti.

Jen o ránu za ním je Jon Rahm, který se v pátek (66, -6) musel spolehnout na pro něho netradiční zbraň: "Dnes jsem nastřílel asi nejnižší skóre, jaké bylo možné, protože se mi nelíbily mé drivy. Držela to krátká hra."

Nejlepší výsledek dne si ve druhém kole připsal Australan Jason Day, který se také na North Course dostal osm ran pod par a s celkovými mínus sedmi se posunul na dělené šesté místo.

Po těžkém loňském roce, kdy pomáhal mamce překonat rakovinu a se svou ženou prožil potrat, je zdá se zpět: "Některé roky jsou špatné, jiné skvělé. Vždy ale musíte mít motivaci a chuť se posouvat kupředu."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení