McIlroye zastavila tma. V Dubaji vede Donaldson

Rory McIlroy

Organizátoři, a především mnozí hráči, se na Omega Dubai Desert Classic budou muset vyrovnat s nedohraným druhým kolem. Týká se to i několika velkých favoritů, včetně Roryho McIlroye, který stihl v pátek odehrát pouze 11 jamek.

Jaime Donaldson se na rozdíl od něj stihl dostat do klubovny, kde drží průběžní vedení o jednu ránu před Haotongem Li. O další ránu zpět je Branden Grace. Ti všichni budou mít v sobotu velkou výhodu, neboť je čeká maximálně 18 jamek.

Bez deseti minut tři hodiny trvalo, než se kvůli ranní mlze v pátek oproti plánu rozjelo druhé kolo. V závěru dne nepomohla ani světla nainstalovaná na 9. a 18 jamce. Skluz byl takový, že program druhého kola musel být odložen na sobotu. Dohrávat se začne v 7.30 místního času.

McIlroy stihl své skóre stlačit o tři rány. Na 11 jamkách zahrál čtyři berdíky a jedno bogey a na Donaldsona ztrácí tři rány. Přerušení a nahuštění sobotní porce golfu mu tak nepřišlo vhod. Přesto se místo odpočinku odebral na plánovanou golfovou kliniku uspořádanou pro místní děti.

Velice dobře si ve druhém kole vedl veterán Miguel Ángel Jiménez. Španěl zahrál na úvodních 15 jamkách šest berdíků a sdílel vedení s Jamiesonem. Na 15 ale přišel dabláč a pokles na průběžné dělené 5. místo s McIlroyem. Na rozdíl od něj ale Jiménez stihl druhou osmnáctku dohrát celou.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení