Woodse zachránila krátká hra, výrazně si polepšil

Tiger Woods

Tiger Woods se výsledkově v Torrey Pines zlepšuje každým kolem. Sice ne o moc, ale zlepšuje. V sobotní třetí rundě ho pak na Farmers Insurance Open doslova zachránila jeho krátká hra, díky které se dostal o dvě rány pod par. Ve vedení je Švéd Alex Noren.

V prvním kole došel na hřišti South v paru, ve druhém na osmnáctce North za mínus jedna. V sobotu se Tiger vrátil opět na Jižní hřiště a byly z toho dvě rány pod par. A to i přesto, že trefil jen 3 ze 14 fairwayí v regulaci a devět z osmnácti greenů. Woodsova krátká hra však byla fenomenální.

"Jeho krátká hra byla mininálně stejně dobrá, pokud ne lepší, než jakou si u něho pamatuji," přiznal Brandt Snedeker, který šel s Woodsem ve třetím kole v jednom flightu.

Úvod kola nebyl v Tigerově podání opět ideální, když si připsal bogey hned na druhé jamce, kterou pro něj byla jedenáctka. Tentokrát se z brzkého zaváhání ale rychle oklepal dvěma berdíky hned na dalších dvou jamkách.

Svou první devítku pak Woods došel po dalším bogey (16) a birdie (18) za mínus jedna a v druhé polovině kola si ještě o ránu polepšil, když k osmi parům přidal zaskórování na pětiparové šestce.

"Byl to boj. Boj a dřina. Snažím se zde opravdu hodně tvrdě, ale moc jsem z toho nedostal. Bojoval jsem však, zahrál skóre a proměnil několik puttů," okomentoval své třetí kolo Tiger.

To nejlepší z 3. kola Tigera Woodse

Jestli s něčím zatím opravdu nemůže být spokojený, je to jeho dlouhá hra. "Pořádně jsem to netrefil celý dlouhý den. Trápil jsem se a snažil jsem se najít něco, co by alespoň připomínalo golfový švih. Dařilo se mi ale skórovat. Chipoval jsem, puttoval jsem, bojoval jsem," řekl Woods, který z posledních 28 fairwayí trefil v regulaci pouze šest.

Jaký byl jeho recept na nepřesnou dlouhou hru? "Snažil jsem se minout vždy na správnou stranu, protože jsem věděl, že to netrefím, a tak jsem si chtěl alespoň připravit dobrý úhel, což se mi po většinu dne dařilo."

Díky dobře zvolené strategii se posunul o 26 míst na dělenou 39. příčku, když na vedoucího Švéda Alexe Norena (-11) ztrácí před finále osm ran.

Druhý je prozatím Ryan Palmer (-10), třetí místo dělí J.B. Holmes a Michael Kim (oba -8). V sobotu se nedařilo Jonu Rahmovi, který si pohoršil o tři rány na mínus sedm (T12), a v neděli tak nejspíše nesesadí z golfového trůnu Dustina Johnsona. K tomu totiž potřebuje zvítězit.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 3. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení