Čínský drak Li udržel McIlroye na uzdě, slaví druhý titul

Haotong Li

V závěru to vypadalo, že si pro svůj první titul v roce 2018 jde Rory McIlroy. Ještě čtyři jamky před koncem Omega Dubai Desert Classic vedl, jenže pak zaútočil Haotong Li a jako správný čínský drak svého soupeře ve finiši převálcoval. Navíc s rekordním skóre -23.

Li tak o ránu překonal dosavadní rekordní zápis z Emirates Golf Clubu, o který se v roce 2001 postaral Dán Thomas Bjorn. Dlouho se přitom v nedělním finálovém kole hledal. To nejdůležitější si ale schoval na závěr.

McIlroy vstupoval do finálové rundy se ztrátou jedné rány, díky třem birdie (3, 7, 10) ale po desáté jamce už vedl o dvě. Li se totiž hledal, kvůli dvěma bogey šel pouze v paru a nic nenasvědčovalo tomu, že by si měl dojít pro svůj druhý titul na European Tour v kariéře.

Když pak navíc zahrál McIlroy bogey na jedenáctce, ztratil Li znovu ránu na třináctce a pohoršil si už na mínus devatenáct, zatímco Rory byl na mínus jednadvaceti.

Třetí berdík dne na čtrnáctce ale Číňana nastartoval a díky dalšímu úspěchu na patnáctce se na svého soupeře dotáhl. Tím jakoby znervóznil McIlroye, který na šestnáctce, kde v předešlých dvou dnech vždy zahrál birdie, ztratil ránu a najednou to byl on, kdo musel dotahovat.

A když váš soupeř na posledních dvou jamkách pokaždé zaskóruje, to se dotahuje těžko. Co na tom, že vy si ty dva berdíky připíšete také. Konečné skóre? První Li -23, druhý McIlroy -22. Třetí Angličan Tyrrell Hatton skončil na mínus dvaceti.

"Hlavně na několika prvních jamkách jsem byl opravdu nervózní. Hned na první jamce jsem zahrál bogey, rychle jsem se ale vrátil zpět na par, což bylo dobré," přiznal Li, že v úvodu finálového kola nebylo dobré.

Golfové turnaje se ale často vyhrávají až na poslední devítce, a i toto byl ten případ: "Myslím, že většinu času jsem byl o ránu nebo dvě zpět, takže jsem se snažil si stále vytvářet příležitosti, abych nebyl příliš daleko."

"Na posledních čtyřech jamkách jsem pak zahrál možná nejlepší rány ve svém životě. Jsem šťastný, že zde mohu držet tuto trofej," zářil štěstím Li, který se jako první Číňan v historii podívá do světové padesátky. Díky tomu pojede do Augusty. "Už se těším na své první Masters," nezastírá.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení