Tiger Woods těžké podmínky zvládl, play-off se nedohrálo

Tiger Woods

V neděli si v Torrey Pines s hráči silný vítr skutečně pohrával. Výsledky vysoko nad par a jen jedenáct červených čísel pořádně zamávaly s pořadím, ve kterém se však Tiger Woods neztratil. Legendární golfista došel v paru a svůj první start roku 2018 okořenil děleným 23. místem.

Vítěze pak letošní Farmers Insurance Open v neděli ještě nepoznalo. Ani pět nadstavbových jamek nerozsoudilo Jasona Daye s Alexem Norenem, kteří se tak musí k dohrávce play-off dostavit v pondělí ráno (17:00 SEČ).

Jejich zápolení, ze kterého už na první jamce vypadl Ryan Palmer, mohl Tiger Woods sledovat v poklidu z klubovny. Měl dohráno, splněno. A i když prakticky celý týden se svou hrou doslova zápasil, musí být spokojený.

"Ty výsledky jsem musel tvrdě vydřít. Nebylo to tak, že jsem trefoval střed fairwaye, pak hned green a dával dva putty, když ten druhý jsem doklepával jednou rukou," přiznal po dohrání turnaje Tiger.

Viděli to všichni a statistiky nelžou. Především z týčka to bylo hodně divoké. V neděli trefil znovu jen tři fairwaye v regulaci (celkově 17 z 56), a vše tak znovu musel zachraňovat krátkou hrou. To však má fenomenální.

V neděli díky ní vyčaroval čtyři birdie, ale zahrál stejný počet bogey. Stejně jako v prvním kole tedy došel v paru, mezi což natěsnal pátečních 71 ran a sobotních 70. Suma sumárum celkově zahrál za mínus tři.

To nejlepší z finálového kola Tigera Woodse

"Jsem hodně spokojený," řekl ke svému prvnímu startu na oficiálním turnaji PGA Tour od léta 2015. Vždyť po prvním kole bojoval o cut, nakonec ale z Torrey Pines odjíždí s umístěním mezi nejlepšími třiceti hráči.

Toho nejlepšího ze všech ale fanoušci ještě neznají. Určí ho až pondělní dohrávka play-off, ve které bojuje bývalá světová jednička Day se švédskou stálicí zatím především na European Tour Norenem.

"Potřebovali bychom několik dalších aut na fairway, abychom věděli, kam hrajeme," okomentoval tmu, která přerušila jejich klání, Day. Z pěti odehraných jamek play-off zahrál společně s Norenem na třech birdie.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení