Bleskovou dohrávku ovládl Day, raduje se po dvou letech

Jason Day a Alex Noren

Skoro dva roky si musel Jason Day počkat na svůj další titul. Bývalá světová jednička až do pondělního rána slavila naposledy na The Players 2016, v Torrey Pines ale Australan zvládl dohrávku play-off s Alexem Norenem a stal se šampionem Farmers Insurance Open.

Daye s Norenem vyhnala v neděli večer z hřiště tma. Stihli odehrát pět jamek rozehrávky, na kterých si třikrát shodně připsali birdie a dvakrát par. Na šestou jamku už ale nebyli vpuštěni, a tak museli v Torrey Pines přenocovat ještě do pondělí.

To, co v neděli nezvládli během 23 jamek, stihli v pondělí za pár minut.

Australan se Švédem vyrazili opět na pětiparovou osmnáctku, na které Noren trefil svou druhou ranou vodu a dal svému soupeři velkou šanci. Day ji bezezbytku využil, když si třetí ranou z roughu přihrál na metr a putt do birdie proměnil.

Noren už měl v té době dohráno za bogey, a tak měl Day dva putty na vítězství, na které si musel počkat déle, než čekal.

"Trvalo to docela dlouho. Vím, že loňský rok pro mě nebyl úplně nejlepší... Před sezonou jsem tvrdě pracoval, abych se dostal opět do této pozice," řekl Day, který si připsal 11. vítězství na PGA Tour v kariéře.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení