Fakenews také v golfu? Trump prý podvádí "jako prase"

Donald Trump

Pořádné pozdvižení způsobil rozhovor Norky Suzann Pettersen pro její domácí noviny Verdens Gang. Golfistka v něm má mluvit o tom, jak americký prezident Donald Trump podvádí v golfu. Sama hráčka to ale později dementovala a vše označila za fakenews. Tedy lži.

Pettersen rozhovor poskytla v minulém týdnu, až nyní si ho ale zámořské servery všimly. A citovat z něho začaly prakticky okamžitě všechna americká golfová média. Aby také ne. Jeho obsah je pořádně výbušný.

"Podvádí jak prase. Takže nevím, jaký je v podnikání. Říká se, že pokud podvádíte na golfu, tak podvádíte i v byznysu," stojí mimo jiné v obsáhlém rozhovoru, ve kterém se řešila řada dalších témat.

Nebo také: "Jsem si jistá, že jeho kedík je dobře placený. Nezáleží totiž na tom, jak moc mezi stromy to napálí. Když totiž dojdete k míčku, leží uprostřed fairwaye."

Jakmile se však citace objevily v amerických golfových médiích, Pettersen se proti nim ohradila. Nejprve je označila za fakenews, a poté v delším komentáři vysvětlila, že byly vytrženy z kontextu a značně překrouceny.

"Někdy poskytnete rozhovor a média následně překroutí vaše slova, aby měla titulek. Je šokující to vidět... Tohle bych nazvala jako #fakenews. Proč bych někoho nazývala podvodníkem... Nikdy!" napsala nejprve Pettersen na Twitter.

Svůj původní post následně smazala a vše se pokusila šířeji vysvětlit.

"V posledních několika dnech mě média citovala ohledně toho, že prezident Trump podvádí v golfu. Není to pravda ani omylem a je to na míle vzdáleno z kontextu velkého rozhovoru, který jsem v minulém týdnu udělala pro norská média," říká Pettersen.

A zmiňuje třeba větu s kedíkem: "S velkým úsměvem na tváři jsem řekla, že musí svého kedíka dobře platit, protože vždy, když najde míček, je na fairwayi. Tak, jak to ale bylo mnoha médii citováno, není přesné a není to fér s ohledem na původní rozhovor."

"Doufám, že novináři, kteří takto citují, si v budoucnosti přečtou celý článek a nikoliv pouze titulky. ... Přijde mi, že si média užívají překrucování věcí pro své čtenáře. Je to pro mě další lekce," dodala Pettersen, která se s Trumpem zná mnoho let a byla mezi těmi, kteří mu otevřeně gratulovali k jeho zvolení americkým prezidentem.

Bylo by skutečně zvláštní, kdyby z ničeho nic tak názorově otočila, sám autor článku Robert Simso však pro Golf.com vzkázal: "Samozřejmě si stojíme za všemi citacemi v článku. Vždy si rozhovory nahráváme a ani toto nebyla výjimka."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení