VIDEO: 16. jamka je připravena. Vítejte v pekle

16. jamka TPC Scottsdale

Tento týden nastal čas jednoho z nejproslulejších turnajů PGA Tour v sezóně. Waste Management Phoenix Open je jednoznačně nejnavštěvovanější podnik v roce a nemůže na něm chybět pověstná 16. stadiónová jamka, kde hráči nejen během soutěžních kol neuslyší vlastního slova.

Každý rok postaví organizátoři kolem celé šestnáctky tribuny a vytvoří tak sevřený kotel, který je pak celý týden narvaný k prasknutí tisícovkami diváků a vře to v něm jako v papiňáku.

Podívejte se, jak se budoval před Phoenix Open 2018.

Má charakteristickou přezdívku The Coliseum a stojí kolem jedné z nejkratších jamek na PGA Tour. Měří pouhých 162 yardů (148 metrů). Dočasné tribuny pojmou 20 000 diváků. Hráči vchází dovnitř tunelem. Kromě běžných míst nechybí ani sky boxy či VIP místa.

Hráči, kterým se rána nepovede, jsou hlasitě vybučeni, protože šestnáctka na TPC Scottsdale je podle standardů PGA Tour velmi jednoduchá jamka. Padají i nadávky, ale tady je dovoleno vše. Někdo to neunese, jako třeba Justin Leonard, který ukázal bučícím tribunám prostředníček.

Naopak čím blíže k jamce míček dopadne, tím větší řev. Legendární je již dnes trefa Tigera Woodse rovnou do jamky. To bylo v roce 1997, tedy ještě v dobách, kdy se tribuny nestavěly a davy fanoušků prostě jen stály kolem.

I tak to ale stálo za to.

Do roku 2013 měly davy na tribunách o jedno zpestření navíc. Kedíci spolu závodili ve sprintu od odpaliště ke greenu s plnou bagáží na zádech. Kvůli častým zraněním ale PGA Tour tuto oblíbenou zábavu zakázala.

I tak se ale stovky tisíc fanoušků, kteří turnaj od pondělí do neděle navštíví a rekrutují se z velké části ze studentů místní Arizona State University, mohou těšit na prvotřídní zábavu. Stejně jako hráči. Cedule "Ticho, prosíme" nečekejte.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení