Spilková začala senzačně, pak se trápila. Bude bojovat o cut

Klára Spilková

Lepší vstup do nové sezony si nemohla přát, bohužel to trvalo jen pár minut. Na svých prvních dvou jamkách Oates Vic Open sice zahrála Klára Spilková birdie, na druhé devítce to však byl často neúspěšný boj a v pořadí se propadla na průběžné dělené 77. místo.

Spilkové podruhé v kariéře startuje sezonu u protinožců. V Austrálii má v plánu odehrát dva turnaje Ladies European Tour a zkusit štěstí v kvalifikaci na Australian Open v rámci LPGA. První soutěžní den jí však v resortu 13th Beach Golf Club nevyšel podle představ.

První kolo odehrála na hřišti Creek a v úvodu to vypadalo nadějně. Po birdie na jedničce přišel další úspěch hned na dvojce a 23letá Češka byla velmi rychle dvě rány pod parem.

Stejné skóre platilo i po úvodní devítce, a když vstoupila do té druhé dalšími dvěma pary, měla na svém kontě devět jamek zahraných v paru v řadě. Poté se však něco změnilo a jistota ran ve větru byla pryč.

První zaváhání přišlo na tříparové dvanáctce, které odstartovalo sérii tří bogey v řadě. Po paru na patnáctce pak přišla další dvě bogey na jamkách 16 a 17 a euforie z povedeného začátku byla definitivně pryč.

Výsledek 76 ran znamená na hřišti s parem 73 průběžné skóre +3, které stačí zatím jen na dělené 77. místo. V pátek tak Spilkovou, která brzy ráno vyrazí na hřiště Beach, čeká boj o cut.

"První kolo tu byl teda pěknej fičák... div sovička nelítala sama. Jamky 12-17 bych si nejradši do scorekarty ani nezapsala, ale i pár bogey ke golfu patří a já jsem ráda, že jsem zase zpět na hřišti a mohu dělat to co mám ráda," vzkázala později na Facebooku.

Ve vedení je po prvním kole Američanka Beth Allen, která se dostala šest ran pod par hřiště. Jedinou ránu na ni ztrácí její krajanka a neteř Tigera Woodse Cheyenne. Třetí je se skóre -4 Švédka Camilla Lennarth.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení