Další anglická hvězda? Paisley našel formu a drtí soupeře

Chris Paisley

Množství golfových talentů v Anglii je nepřeberné a nyní se zdá, že na ostrovech vychází další golfová superstar. Po letech paběrkování na European Tour a níže prožívá Chris Paisley snový vstup do roku 2018. Daří se mu i v tomto týdnu v Malajsii, kde po prvním kole vede.

Loni poslala Anglie mezi největší golfové hvězdy Tommyho Fleetwooda, letos to možná bude Paisley. V uplynulé sezoně přitom horko těžko udržel kartu na European Tour, letos je to však úplně jiný příběh. Vždyť si za pět turnajů vydělal více než za celou loňskou sezonu.

Z průměrnosti Paisleyho vystřelilo naprosto nečekané vítězství na lednovém BMW SA Open. Že se nejednalo o nesmyslný úlet následně 31letý rodák z Hexhamu potvrdil dvěma pátými místy na Blízkém východě, konkrétně v Abú Zabí a v Dubaji.

Jestli lze Angličanova forma vyjádřit čísly, tak použijeme jediné. Během zmíněných tří turnajů nakumuloval celkové skóre -55! A dalších sedm ran nyní upsal v úvodní rudně v Malajsii, takže za posledních odehraných 13 kol je už na mínus dvaašedesáti...

"Je příjemné, že se mě forma dál drží," usmál se Paisley po čistém kole se sedmi berdíky na úvod Maybank Championship.

"Hrál jsem solidně, dobře jsem to trefoval z týčka, takže jsem si vytvářel rány wedgemi nebo krátkými železy do greenu. což mi dalo hodně šancí na birdie," zhodnotil svůj čtvrteční výkon.

Báječná záchrana Lee Westwooda

Problémy mu nedělalo ani typicky asijské počasí: "Bylo opravdu horko a moc nefoukalo, takže nebylo těžké skórovat, ale co naopak těžké bylo, tak zůstat v tom vedru soustředěný. Byla to však zábava," dodal Angličan.

Ten má v úvodu turnaje ránu náskok před krajanem Davidem Horseyem a Francouzem Mikem Lorenzo-Verou, který však nestihl dohrát poslední dvě jamky. Hru totiž odpoledne na hodinu a půl přerušilo nebezpečí bouřky a čtyři desítky hráčů tak budou své první kolo dohrávat v pátek.

Že se letos zatím v Malajsii daří Angličanům a Francouzům dokumentují také Andrew "Beef" Johnston, Romain Wattel a Alexander Levy, kteří společně s dalšími třemi hráči dělí na skóre -5 čtvrté místo.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení