Věděl, kde má ukradené hole. Policie odmítla zasáh

Golfové hole

Tohle je jeden z nejhorších příběhů zcizených holí. Okradený golfista z Nového Zélandu přesně věděl, kde se jeho bag i s kompletním vybavením nachází, ale policie konstatovala, že nemůže nic dělat. Hráči zbyl jen pocit bezmoci.

Vědět, kde se nachází vaše ukradené hole, ale nemoci s tím nic (legálního) dělat, a navíc nebýt pojištěný, je pro golfistu asi ten nejhorší možný pocit. Tom Owen ho prožil na vlastní kůži.

Hole mu zmizely 15. prosince v Howick Golf Clubu v Musick Point. Věděl, že byly ukradeny, věděl, kde přesně jsou. V bagu měl vybavení za tisíce dolarů a také mobilní telefon. Podařilo se mu ho lokalizovat, ale jeho radost byla předčasná.

"Ukradli mi všechno. Všechny moje hole, bag, vozík, míčky i mobilní telefon, který byl zastrčený uvnitř," řekl Owen místním novinám.

Svůj telefon lokalizoval v blízké Pigeon Mountain Road, a tím pádem měl horkou stopu i ke svým holím. Zavolal policii, nahlásil krádež a uvedl, kde se jeho ukradený majetek nachází. Pak se nestačil divit.

Policie sice shledala, že jeho informace o místě výskytu jeho vybavení je správná, odmítla však provést zásah a prohledat prostory. Neměla prý na to ze zákona právo.

"Chápeme, že si lidé myslí, že můžeme použít lokalizační systém, který mají nainstalovaný na svých telefonech, a pak poslat hlídkové vozidlo k získání majetku zpět. Podle zákona z roku 2012 však policisté nemají právo někam vstupovat na základě předpokladů založených na lokalizačních zařízení na ztracených telefonech," vysvětlil policejní mluvčí.

"Pokud se dá určit konkrétní adresa, ale nachází se například v soukromé domácnosti, může policie pouze zaklepat na dveře a učinit dotaz, nikoliv však vstoupit," dodal mluvčí.

Okradenému golfistovi tak zbyla pouze frustrace. "Je velmi frustrující vědět, kde jsou vaše ukradené věci, ale nemoci s tím nic dělat. Pokud skutečně policie nemůže reagovat na informace, které jí dáváte, pak by se mělo něco změnit," vzkázal.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení