Parádní finiš Spilkové, na Pláži se zlepšila a prošla cutem

Klára Spilková

Klára Spilková si na svém prvním turnaji v roce 2018 zahraje i víkendová kola. Rozhodl o tom skvělý závěr druhé rundy, po které je na australském Oates Vic Open na přelomu třetí a čtvrté desítky. Na vedoucí Australanku Minjee Lee ztrácí deset ran.

Silková byla po prvním kole, které v 13th Beach Golf Clubu odehrála na hřišti Creek, v menších problémech. Ve čtvrtek ji v závěru kola trápil vítr a kvůli pěti bogey na druhé devítce vstoupila do turnaje výsledkem 76 ran (+3) a umístěním až v osmé desítce průběžného pořadí.

V pátek si ale vyrazila spravit náladu na Pláž, jak se jmenuje druhé hřiště v resortu. A Beach jí opravdu svědčila více, i když to tak v úvodu nevypadalo.

Do druhého kola totiž vstoupila dvěma bogey a jen jedním birdie na své úvodní devítce, což znamenalo pohoršení o další ránu. Po obrátce se ale 23letá Češka rozehrála ke skvělému golfu.

Dvě birdie na úvod devítka na jamkách 1 a 2 ji dostaly pod par. Bogey na trojce sice Spilkovou v rozletu lehce přibrzdilo, ale další berdík hned na čtyřce znamenal další potřebné uklidnění.

Ve zbytku kola už česká profesionálka nezachybovala, navíc se s kolem rozloučila svým pátým birdie dne na devítce. Bylo z toho kolo za 71 ran (-2) a polepšení na skóre plus jedna a dělené 30. místo, tři rány od TOP 10.

Ve vedení je v polovině svého domácího turnaje australská kráska a bývalá amatérská světová jednička Minjee Lee (-9).

"Dnes jsem sice dala trochu více puttů, ale zase jsem minula více greenů. Měla jsem tak více up and downů než včera," zhodnotila své kolo 21letá Lee, která turnaj vyhrála v roce 2014 ještě jako 17letá amatérka.

I ona si užívá netradiční turnaj, kterého se účastní také muži v rámci PGA Tour of Australasia a který nalákal hodně fanoušků: "Je to rozdílné oproti ostatním turnajům, takže je příjemné vidět všechny okolo."

Odpal z týčka v podání Minjee Lee

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení