Westy se připomněl skvělým kolem a útočí na vítězství

Lee Westwood

Parádním kolem o sobě dala vědět hvězda D+D Real Czech Masters Lee Westwood. Angličan zahrál v pátek na Maybank Championship druhé kolo za vynikajících 62 ran a na malajském podniku European Tour sdílí druhé místo. Na čelo ztrácí jedinou ránu.

Čtyřiačtyřicetiletý Westy nezačal rok 2018 nejlépe. V Abu Dhabi ani V Dubaji neprošel cutem. V Saujana G&CC mu ale mimořádně sedlo druhé kolo, ve kterém si oproti prvnímu polepšil hned o 10 ran.

Po čtvrtku za 72 ran přišel pátek za 62 (-10). Westwood zahrál 11 berdíků a jediné bogey na čtyřce. Po svém ranním kole byl i v čele leaderboardu, na kterém se kromě něj objevilo během pátku ještě dalších 14 hráčů.

Sestřih 2. kola Lee Westwooda

Jedním z nich je i mladičký Thajec Phachara Khongwatmai, který držel dělené vedení i na konci dne společně s dalším překvapivým lídrem Ninem Bertasiem z Itálie. Oba zahráli první dvě kola shodně za 68 a 65 ran (celkově -11).

Khongwatmai opět ukázal svůj obrovský potenciál rok poté, kdy skončil druhý na ISPS HANDA World Super 6 v Perthu.

"Jsem velmi šťastný se svým skóre. Můj plán je hrát pod par každý den a hrát proti hřišti. Nechci přemýšlet dopředu, ani nechci své skóre porovnávat s dalšími hráči. Jsou to jenom dvě kola, takže turnaj ještě neskončil," prozradil Thajec svou strategii, která mu zatím skvěle funguje.

Na děleném třetím místě je vedle Westwooda další Angličan Chris Paisley, nečekaný vítěz lednového BMW SA Open, který prožívá na startu roku 2018 nejlepší pasáž své kariéry. Společně s oběma Angličany jsou třetí také Skot Marc Warren a Japonec  Yuta Ikeda.

Výborně si v Malajsii zatím vede evropský rydercupový kapitán Thomas Bjorn, který si přijel obhlédnout možné adepty svého výběru osobně. Kromě toho ale stíhá sám hrát skvělý golf. Po dvou kolech za 68 ran je na děleném 14. místě a na čelo ztrácí jen tři rány.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení