Fowler si nasadil recyklovanou čepici a opět hraje na špici

Rickie Fowler

Rickie Fowler má opět po roce skvěle rozehraný turnaj v Arizoně. Na Waste Management Phoenix Open po prvním kole dělí druhou příčku, když na vedoucího Billa Haase ztrácí dvě rány. Na svou stranu si pak možná snaží získat přízeň bohů životního prostředí.

To je každoročně jedním z hlavních témat turnajem, jehož hlavním partnerem je jedna z největších společnostní v USA zabývající se odpadem a ekologickými službami. Turnaj si tak vysloužil přízvisko "nejzelenější show na trávě" a Fowler se letos snaží hrát na tuto notu.

I proto do prvního kola vyrazil v kšiltovce kompletně vyrobené z recyklovaných materiálů. To samé ještě zopakuje ve třetím kole, kdy akorát vymění barvy – bílou za zelenou. V prvním kole byl za svou ekologickou snahu odměněn povedeným kolem za 66 ran (-5).

Není to přitom nic až tak překvapivého. V posledních dvou letech, kdy na Phoenix Open pokaždé slavil Japonec Hideki Matsuyama, se jinak oranžovému Američanovi v Arizoně velmi dařilo. Loni skončil dělený čtvrtý a o rok dříve dokonce těsně pod vrcholem po prohře v play-off.

"Po prvních několika letech jsem si uvědomil, že je pouze otázka času, kdy zde budu v neděli stát jako ten nejlepší. Už jsem si vytvořil několik šancí, kdy vím, že jsem mohl vyhrát, ale někdy musíte být ve správný čas na správném místě, nebo to nezvorat na sedmnáctce," myslí si Fowler.

To nejlepší z 1. kola od Rickieho Fowlera

Zmíněnou sedmnáctkou myslel dva roky starou blamáž, kdy měl k titulu v TPC Scottsdale skutečně blízko. Kdyby na šestnáctce proměnil krátký putt do birdie, vedl by dvě jamky před koncem o tři rány.

Jenže on ho nedal, pak na sedmnáctce trefil vodu a dal Matsuyamovi šanci v play-off, ve kterém prohrál kde? Ano, na sedmnáctce.

Na té ve čtvrtek zahrál birdie, když se mu předtím nezadařilo na ikonickém tříparu šestnáctky, kde zahrál bogey. To však bylo jeho jediné zaváhání v úvodním kole, předtím se navíc nakopnul eaglem na patnáctce.

To nejlepší z 1. kola na 16. jamce

To samé se během prvního dne turnaje povedlo Haasovi, který zapsal čisté kolo s dalšími pěti berdíky a se skóre -7 se ujal vedení. V poslední době se mu přitom nedařilo. Naposledy skončil po finálovém kole za 75 ran dělený 54. v Torrey Pines a předtím nedal tři cuty v řadě.

"Trápil jsem se," nezastírá vítěz FedEx Cupu z roku 2011, který se z titulu na PGA Tour radoval naposledy před třemi roky na Humana Challenge.

V tomto týdnu má zatím šanci i díky proměněnému desetimetráku na dvojce, což pro něho byla jedenáctá jamka dne a čtvrté birdie: "Kdyby ten míček projel kolem jamky, tak to mohl být klidně trojputt. On ale spadl do ní, což mi opravdu zachránilo dvě rány."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení