TV komentátor: Tigerův švih opravím za dvě minuty

Tiger Woods

S velmi odvážnými tvrzeními na adresu Tigera Woodse přišel bývalý profesionál a nynější uznávaný komentátor a analytik zámořské stanice Golf Channel Brandel Chamblee. Prohlásil, že chyby, které podle něj dělá Woods ve švihu, by mu opravil za dvě minuty.

Chamblee žije ve Scottsdale v Arizoně, kde momentálně probíhá divácky nejnavštěvovanější turnaj sezóny WM Phoenix Open. Ačkoliv se ho Woods neúčastní, byl jedním z hlavních témat relace Golf Channel Podcast.

Chamblee nejprve označil Woodse za nejvíce finančně nedoceněného sportovce ve všech sportech. Dále prohlásil, že je myslitelné, aby letos vyhrál aspoň čtyři turnaje, čímž by se stal rekordmanem v počtu vyhraných titulů na PGA Tour všech dob.

Woods vyhrál v roce 2013 hned pět turnajů, ale bylo to zároveň naposledy, co vítězil. Teď je na tom podle Chambleeho lépe než tehdy. "Má potenciál být lepší, protože je zdravější," uvedl komentátor.

Nejtroufalejší pohled na věc však přidal v momentě, kdy byl dotázán na Tigerův aktuální švih. Prý je chybný a dokázal by ho spravit za dvě minuty.

Tigerova kocovina

"Myslím, tedy jsem přesvědčený o tom, přísahám bohu, že kdyby Tiger zítra přišel, přiměl bych ho trefovat míček rovně za dvě minuty. Za dvě minuty!" zdůraznil Chamblee.

"Protože neexistuje důvod, proč by to nešlo. Jediné co potřebuje, je posunout se při nápřahu o osm centimetrů doprava. Jak švihá teď, s tím nemůže nic dělat. Po nápřahu spustí ruce dolů a pohne se doleva. Je to problém, který kompenzuje, což vytváří další problém, a tak pořád dál," domnívá se Chamblee.

"Z jeho nápřahu nikdy nebude drivovat dobře. Nikdy, nikdy. Nedokázal to nikdo před ním, ani to nedokáže po něm. A to je to místo, kde skončil i v roce 2013. Teď má jenom zakonzervovanou tehdejší kocovinu," analyzoval Chamblee radikálně.

"Může mít jakoukoliv technologii, jakýkoliv driver si zamane, ale nebude nad tím mít nikdy dobrou kontrolu. Může trefovat dobrá železa, protože drivuje trochu způsobem, kterým se hrají dobré rány železy," dodal.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení