Fowler už vede, Lefty je v TOP 10. Spieth nedal cut

Rickie Fowler

Rekordní návštěva viděla v pátek druhé kolo letošního Waste Management Phoenix Open, po kterém se dostali do děleného vedení Rickie Fowler a Bryson DeChambeau (oba -10). Skvělý ten v Arizoně prožil také Phil Mickelson, který se probojoval už do elitní desítky.

Fowlerovi se na hřišti TPC Scottsdale v posledních letech daří. V roce 2016 prohrál až v play-off, loni skončil dělený čtvrtý. I proto je na Phoenix Open tak sebevědomý. "Vím, že zde mohu vyhrát," opakuje bez vytáček.

V pátek to potvrdil druhým kolem za 66 ran (-5) v řadě, na které dosáhl díky sedmi birdie a dvěma bogey. V jednu chvíli byl už dokonce na mínus jedenácti, poté ale ztratil ránu na pro něho neoblíbené 17. jamce, kde před dvěma roky přišel o vítězství. Letos zatím jen o samostatné vedení.

Před víkendem je i tak ve skvělé pozici, kterou chce využít k vysněnému vítězství před spoustou přátel a rodinou, která žije v Kalifornii, zatímco on na Floridě: "Byl by skvělý týden to dokázat. Moc turnajů na západním pobřeží nehraji, takže by to mohla být zábavná nedělní noc."

A to nemusíme připomínat, že se v neděli hrají slavný Super Bowl!

Při jeho sledování by určitě rád slavil také DeChambeau, který se těší na minimálně sobotní spárování do flightu se svým parťákem od Pumy Fowlerem: "Bude to skvělé. Jsem nadšený z té příležitosti a moc se na zítřek těším, bude to zábavný den."

To určitě. Očekává se totiž historicky největší návštěva na golfový turnaj během jediného dne. Ta se každoročně v TPC Scottsdale v sobotu, kdy dorazí nejvíce fanoušků, posouvá. A už pátek byl ve svém ohledu rekordní. Vždyť na hřiště dorazilo 191 400 fanoušků, loňský rekord byl 169 004.

To nejlepší z 2. kola z 16. jamky

Spousta golfových příznivců určitě dorazí i na Phila Mickelsona, kterému každým týdnem hrozí, že po více jak 24 letech vypadne z elitní padesátky světového pořadí. Čas nezastavíš, i když v pátek se to Leftymu povedlo.

Na posledních šesti jamkách si připsal pět birdie, díky čemuž si došel pro výsledek 66 ran a posunul se na celkových mínus sedm, stejně jako třeba Jon Rahm. Společně s dalšími hráči dělí v polovině turnaje osmé místo.

Turnaj naopak v pátek skončil pro některá zvučná jména. Tím největším je určitě třetí hráč světa Jordan Spieth, který stejně jako Tiny Finau došel dvě kola pouze v paru, což nestačilo o ránu.

S turnajem se pak předčasně rozloučili také Ryan Moore, Ryan Palmer a Webb Simpson (všichni +1). Hideki Matsuyama, vítěz z posledních dvou let, odstoupil ještě před startem 2. kola kvůli problémům se zápěstím.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení