Spilková útočila na elitní desítku, srazily ji tři dabláče

Klára Spilková

Turnaj jako na houpačce prožila na úvod roku 2018 Klára Spilková. Při své letošní soutěžní premiéře na australském Oates Vic Open byla chvilku nahoře a chvilku zase dole. Ani třetí kolo nebylo výjimkou, bohužel pro ni kvůli druhému cutu bylo poslední.

Po prvním kole, do kterého sice na hřišti Creek v 13th Beach Golf Clubu vstoupila dvěma berdíky, ale na druhé devítce si připsala pět bogey, musela bojovat o cut. Na ten dosáhla díky skvělé druhé páteční devítce tentokrát na druhém hřišti v resortu pojmenovaném Beach.

Na stejnou osmnáctku vyrazila i ve třetím kole, před kterým jí od TOP 10 dělily jen tři rány. A když si na své úvodní devítce připsala v sobotu další dvě birdie (14, 16), začala už klepat na bránu elitní desítky.

Jenže nikdo neotvíral, a pak přišel pád.

Zatímco v předešlých dvou kolech zahrála na jamkách 1 a 2, a je jedno, na jakém to bylo hřišti, pokaždé dva berdíky, ve třetím kole se na nich doslova zasekla a do skórkarty zapsala dvě double bogey.

To ji srazilo zpět na pomezí třetí a čtvrté desítky, tedy do míst, ze kterých do 3. kola vstupovala. Poté sice ještě přišlo nadechnutí v podobě birdie na pětce, ale z dalšího dabláče na šestce už se 23letá Češka neoklepala.

S kolem se rozloučila dvěma pary a ještě jedním bogey na pro ni závěrečné devítce. Bylo z toho nejhorší kolo na turnaji za 77 ran (+4), pokles na skóre plus pět, dělenou 42. příčku a konec v turnaji kvůli druhému cutu.

"Ve třetím kole foukal silný vítr a hřiště bylo šílené tvrdé. Na greenech se míč nedal skoro zastavit. Na druhé devítce jsem udělala pár chyb při odpalech. Skončila jsem v bunkerech a už jsem se nezachránila,“ okomentovala 3. kolo.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení