V Malajsii prožil báječný den šampion Czech Masters

Paul Peterson

Díky skvělému třetímu kolu může Paul Peterson, šampion D+D REAL Czech Masters z roku 2016, pomýšlet na vítězství na Maybank Championship. Před finálovým kolem je na děleném 11. místě se ztrátou pouhých dvou ran na lídry.

Levoruký Američan prožil průměrný vstup do turnaje koly za 69 a 70 ran. Díky tomu sice bez problémů prošel cutem, ale nějaké lepší umístění to v jeho případě v Malajsii nevypadalo. Po sobotě už ale doufat může.

Hřiště v Saujana Golf & Country Clubu totiž ve třetím kole totiž doslova rozstřílel osmi berdíky, zaváhal pouze jednou a své skóre tak vylepšil o sedm ran! V pořadí se tak posunul o čtyřicet míst na dělenou 11. příčku.

Stejně je na tom před finálovou rundou mimo jiné další hvězda turnaje na Albatrossu Lee Westwood, který se zase zaskvěl v pátek, kdy nastřílel senzační skóre 62 ran (-10). V sobotu si však polepšil jen o dvě rány.

Nejlépe ze všech jsou na tom po 54 odehraných jamkách Španěl Jorge Campillo a Jihoafričan Dylan Frittelli. Právě oni vzešli nakonec jako lídři ze 13 hráčů, kteří během soboty alespoň na chvíli dělili první místo.

Oba přitom zahráli shodně čisté kolo za 66 ran (-6), jen zatímco Frittelli na něj potřeboval šest berdíků, Campillovi stačily čtyři, ke kterým přidal jeden eagle. Oba jsou nyní celkově patnáct ran pod parem hřiště.

"Bylo to dobré kolo. Začal jsem sice trochu pomalu, pak jsem ale uprostřed kola zahrál několik birdie a pak jsem v tom pokračoval. Jsem nadšený z toho, že jsem v mixu hráčů bojujících o titul," přiznal Frittelli.

Zatímco on už svůj první titul na European Tour získal v Rakousku loni v červnu, ke kterému přidal v prosinci druhý na Mauriciu, Campillo na svůj první zářez stále čeká. Jeho čekání trvá už 196 turnajů.

Nyní věří, že v neděli čekání ukončí: "Dnes jsem hrál většinu kola solidně. Několik jamek jsem si udělal těžkých, ale dokázal jsem proměnit putty, takže to celkově byl dobrý den. Už se nemohu dočkat na zítra. Jsem ve skvělé pozici a jsem z toho nadšený."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení