První letošní start Spilkové - vítězství i boj s vedrem a větrem

Klára Spilková

Stejně jako v roce 2017 vstoupila i letos Klára Spilková do sezony Ladies European Tour vítězstvím. V Austrálii sice nepřišlo v hlavním turnaji, ale jen ve středečním Pro-Amu, přesto české profesionálce udělalo radost. V hlavním turnaji však neprošla druhým cutem.

Akce Oates Vic Open byla specifická v tom, že na ní hráli jak muži, tak ženy. Každý samozřejmě v rámci svého turnaje, ale i tak to výsledek Spilkové výrazně ovlivnilo. Na řadu totiž přišly hned dva cuty, když tím druhým po třetím kole Češka neprošla. 

Na svém kontě sice měla triumf se svými amatérskými spoluhráči ze středečního Pro-Amu, ale to ji v sobotu nezachránilo. Po kolech za 76, 71 a 77 ran, když ve třetím kole zahrála i tři dabláče, dohrála se skóre +5. K postupu do nedělního finále jí chyběly dvě rány.

"Ve třetím kole foukal silný vítr a hřiště bylo šílené tvrdé. Na greenech se míč nedal skoro zastavit. Na druhé devítce jsem udělala pár chyb při odpalech. Skončila jsem v bunkerech a už jsem se nezachránila," zhodnotila 23letá hráčka své poslední kolo na turnaji.

To odehrála na hřišti Beach, kde se jí o den dříve dařilo. V klíčových momentech v závěru druhého kola však zaváhala, když končila až příliš často na pro hřiště s názvem Pláž v typických místech – v písku. 

"Beach hřiště bylo typicky linksové, jako ve Skotsku, druhé hřiště Creek mělo jak linksové, tak parkové prvky. Společný turnaj byl zajímavý tím, že jsme potkávaly spoustu hráčů známých z European Tour. I tréninkové plochy byly společné," popisuje netradiční zkušenost.

Ta přišla i s pro Evropu nezvyklými výkyvy počasí během pouhých pár hodin: "Jeden den tu bylo 40 stupňů Celsia a druhý už jenom 17, přičemž vítr foukal rychlostí 40 kilometrů za hodinu."

"Jinak jsem ráda, že jsem zpátky ve hře,“ dodala Spilková, která si i přes nepostup do finálového kola připsala na své konto první letošní eura (2681,74) a také body do žebříčku Order of Merit (12,8), ve kterém skončila v loňské sezoně na skvělém čtvrtém místě.

Už v neděli odcestovala se svým kedíkem Martinem Konečným na další turnaj do Canberry, kde se bude hrát na tři kola a to první je na programu v pátek 9. února. V příštím týdnu pak chce Spilková zkusit kvalifikaci na ISPS Handa Women’s Australian Open ze série LPGA.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení